Erdoğan'dan Kırşehir'e demiryolu müjdesi!

Samsun'da partilileri ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kırşehir Haberleri 21 Ocak 2019 19:15
Erdoğan'dan Kırşehir'e demiryolu müjdesi!
-A +A

         Samsun'da partilileri ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesiyle ilgili açıklama yaptı.
         Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Samsun Aday Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Ulaşımda, devraldıkları 120 kilometre bölünmüş yol uzunluğunu 309 kilometreye çıkardıklarının altını çizen Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesi'nin etüt çalışmalarının devam ettiğini, bu hattın aynı zamanda Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi ile de bağlantı sağlayacağını söyledi.kırşehir365 Erdoğan, böylece Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine ve Mersin Limanı'na olan bağlantısının hızlı trenle sağlanacağını vurguladı.
         Kırşehir halkının uzun süredir merak ettiği demiryolu projesine son noktası koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da yaptığı demiryolu açıklaması ile Kırşehir'in geleceği konusunda önemli bir soru işaretinin de akıllardan kalkmasını sağladı.
                Ulaşımda, devraldıkları 120 kilometre bölünmüş yol uzunluğunu 309 kilometreye çıkardıklarının altını çizen Erdoğan, Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Projesi'nin etüt çalışmalarının devam ettiğini, bu hattın aynı zamanda Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi ile de bağlantı sağlayacağını söyledi. Erdoğan, böylece Samsun'un İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine ve Mersin Limanı'na olan bağlantısının hızlı trenle sağlanacağını vurguladı.
         Samsun-Sivas demiryolunun 1,2 katrilyon maliyetle sıfırdan yapılmışçasına modernize edilme çalışmalarının bitmek üzere olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Bitmek üzere. İnşallah bu yıl hizmete alıyoruz, işletmeye açıyoruz." dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Altan Dural Hollanda

21:03 21 Ocak 2019

Ne zaman hava alani yapilacak kirsehirliler hava alani istiyor
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı