Esnaf Dükkan Kiralarında Zorlanıyor!

Kırşehir Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, esnafları kiraların yüksekliği zorluyor dedi.

Kırşehir Haberleri 25 Ocak 2019 19:11
Esnaf Dükkan Kiralarında Zorlanıyor!
-A +A

         Kırşehir Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, esnafları kiraların yüksekliği zorluyor dedi.
         Kırşehir Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Geçmiş dönemde yaşadığımız Dolar ve Euro üzerindeki artışlar yüzünden petrole ve doğal olarak her şeye zam gelmek durumundadır. Ne hikmetse ihaleler yapılırken dolar üzerinden ihaleler yapılmaktadır. Bizim buradan ricamız şu ki Ülke ekonomisi ve ilimiz ekonomisinin ayakta kalabilmesi için dolar üzerinden kiraların Türk parasına çevrilmesi arzu ediyoruz. İlimizde en büyük sıkıntılarından bir tanesi çarşının belli bir kesimde sıkışması itibariyle dışarıya açılması için belediyemiz yetkililerinin çeşitli mahallelerde açılacak dükkanlara müsaade ederken biraz daha müsamahalı davranarak şehir merkezinin dışına çıkmaları konusunda vatandaşın ve dükkan açacak insanların teşvik edilmesi konusunda çalışmalar yapılmasını arzu ediyoruz. Mevcut caddeye sıkışan ticari alanın son dönemde yaşadığımız ve alt yapı konusunda yaşadığımız sıkıntılar var. Halen daha ülkemizin çektiği sıkıntıyı ilimizde çekmektedir. Bunu her şeye dayandırmak mümkün değildir. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Biz ticaret erbabının yapacağı işler konusunda kendilerinden rica ediyoruz. Bunun yapılması içinde çaba sarf edilmesini istiyoruz.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20A%C4%9Fustos%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı