Gazilerimiz Aksaray'a Çıkarma Yaptı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak ve yönetimi, Aksaray Muharip Gazilerini ziyaret ederek, Aksaray'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Kırşehir Haberleri 28 Nisan 2018 09:21
Gazilerimiz Aksaray'a Çıkarma Yaptı
-A +A

                 Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak ve yönetimi, Aksaray Muharip Gazilerini ziyaret ederek, Aksaray'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Aksaray Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ, yönetimdeki gazileri tek tek tanıttı.  
Başkan Mustafa Dağ yaptığı açıklamada, "Ahiler Diyarı Neşet Ertaş'ın memleketinden buralara kadar gelen Kırşehir Muharip Gazilerimize teşekkür ediyoruz. Kırşehir tarihi boyunca Anadolu medeniyetlerinin önemli merkezlerinden biri oldu. Ahilik Türkiye’nin en önemli değeridir. Bunun altını her zaman çiziyorum. Aksaray'ımızın tarihi ve kültürel yerlerini gezmek görmek ve yaşamak için buralara kadar gelen kader arkadaşlarımız Kırşehir Muharip Gazilerimize tekrar teşekkür ediyoruz" dedi. 
                Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak da söz alarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Parlak, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen, ölmekten korkmayan, geri dönmeyi düşünmeden, düğüne gider gibi cepheye koşan bir milletiz. Bizler Sultan Alparslan’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Abdulhamit Han’ın, Şerife Bacı'nın, Seyit Onbaşı'nın torunlarıyız. Şimdiye kadar millet olarak çok büyük badirelerden, ağır imtihanlardan geçtik. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da tarihten bizleri silmek isteyen insanlığını kaybetmiş güçlere karşı muzaffer olduk. Tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz’da hain darbe ve işgal girişiminde hainler geçit vermedik. Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz. Bir ve beraber olduğumuzu biliyoruz. Bugün ise tarihin tekerrürü olarak milletimizin bu asli görevini tekrardan yerine getirmek maksadıyla Zeytin Dalı Harekatı başarıyla sonuçlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin neferleri olan Türk askeri, özünde barış olan bu harekatta sınırlarımızda canla, başla mücadele vermektedir. Bu harekata başlamamızın sebebi, Suriye sınırımızda oluşturulmak istenen terör devletini bertaraf etmektir. Bu aziz millet vatanına namusuna bayrağına uzanan elleri her zaman kırmış ve kırma ya da devem edecektir. İşte biz de vatanımıza uzanan kirli ellerin kırılması için ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizleri nazik karşılayan ve misafir eden Aksaray Muharip Gaziler Derneği Başkanımız Mustafa Dağ'a teşekkür ederim" diye konuştu. 
                   Kısa bir sohbetin ardından Kırşehir ve Aksaray Muharip Gazileri, Aksaray'ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek, Zinciriye Medresesi Bilgi Evi sorumlusu Yavuz Ceylan'dan bilgi aldılar. Aksaray'ı yakından tanıyan Kırşehir Muharip Gazileri, Aksaray'ın bir çok tarihi yerlerini gezerek tarihi yerinde yaşadılar. Öğle yemeğini Aksaray Polisevi'nde yiyen gaziler Aksaray Belediyesi'nin 2. Kitap fuarı ve 1. Çocuk Şenliği Fuarı'nı gezerek Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'yı ziyaret ettiler. Kırşehirli misafirlerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yazgı, “Devletimizin ve milletimizin bekası, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, canlarını ortaya koyan ve bu uğurda şehit düşenlere Allah’tan Rahmet ve gazi kalanlara şükran sunuyorum. Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi dua ile anıyorum. Bizler belediye olarak Gazilerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çünkü 15 Temmuz hain girişimi engellemek için milletimiz göğsünü siper etmiş. Bu uğurda milletimiz sokağa dökülerek bazılarımız şahadet şerbetini içmiş ve bazılarımızda gazi olmuşlardır. O yüzden gazilerimiz gurur tablomuzdur. Sizler için ne yapsak azdır” açıklamasında bulundu. Fuarı gezen Muharip Gaziler daha sonra Niğde iline geçerek FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen cuntacı general Semih Terzi'yi öldürerek, darbenin önlenmesinde önemli rol oynayan şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Halisdemir'in Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki kabri başında dua okudular. Kırşehirli gaziler, anı defterine, "Yüce milletimiz Ömer Halisdemir’in kahramanlığını asla unutmayacak ve tüm şehitlerimizi hep şükranla ve minnetle anacaktır" ifadesine yer verdiler.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı