Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi Hizmete Girdi!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde oluşturulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi (GETAT) hizmete girdi.

Kırşehir Haberleri 28 Temmuz 2018 19:15
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi Hizmete Girdi!
-A +A

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde oluşturulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi (GETAT) hizmete girdi.
         Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uyguluma Merkezinin açılış törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekili Mustafa Kendirli, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu, Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay, il protokolü ve hastane yöneticileri katıldı.
         Hastane konferans salonunda Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay’ın yaptığı sunumun ardından Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezinin (GETAT) açılış törenine geçildi.
         Açılış töreninden sonra servisi gezerek yetkililerden bilgiler alan Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu serviste geleneksel tıp metotlarının uygulanacağını söyledi.
         GETAT Servisinde binlerce yıllık geçmişi olan fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, tanı koyma, iyileştirme ve yardımcı tedavi uygulamasının yapılacağını belirten Vali İbrahim Akın, “Hacamat (kupa), akupunktur, müzikle terapi, masaj tedavisi gibi geleneksel tıp yöntemleri, modern tıbbın destekleyici ve tamamlayıcı dallarıdır. Artık hastanemizde talep eden hastalara geleneksel tıp yöntemleri de uygulanacaktır.  Ayrıca, gerekli eğitim ve izinler alındıktan sonra diğer branşlarda da tedavi yöntemleri uygulanmaya başlayacaktır. Amacımız, vatandaşlarımıza her türlü tedaviyi, en iyi ve kaliteli bir biçimde sunmaktır” dedi.
         Milletvekili Mustafa Kendirli de yaptığı konuşmada, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezinin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Devletimiz vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek hizmeti sağlamaktadır. Hepinizin bildiği gibi Kırşehir başta Neşet Ertaş olmak üzere büyük ustaların memleketi, türkülere kaynaklık yapan bir şehirdir. Bu nedenle hizmete açılan serviste müzikle terapi branşının da tedavi yöntemleri arasında yerini almasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu. Program, akupunktur tedavisinin uygulamalı olarak gösterilmesi ile sona erdi.
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı