Genç Doktor Milletvekili Aday Adayı

Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından Kırşehir'de siyasi yoğunluk hız kazandı.

Kırşehir Haberleri 26 Nisan 2018 15:59
Genç Doktor Milletvekili Aday Adayı
-A +A

                Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından Kırşehir'de siyasi yoğunluk hız kazandı. 
                TBMM'de Kırşehir'i temsil etmeye aday olan ve ismini genç milletvekili olarak hafızalara kazıyacak olan Dr. Abdulvahap Şahin; hem mesleği ile hem de siyasilere olan yakınlığı ile biliniyor. 
Gençlere verdiği değeri hemen hemen bütün mitinginde dile getiren ve gençlere seslenerek "Sizleri TBMM koltuklarında milletvekili olarak görmek istiyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözünden etkilenerek mecliste Kırşehir'i temsil etmek üzere aday adayı olan Dr. Şahin, AK Partiye ve Kırşehir'e hizmet edeceğini söyledi. Kırşehir'in makus talihini değiştirmek ve hakettiği değeri görmesi için bu yola çıktığını belirten Dr. Abdulvahap Şahin, 2005 yılında Öğrenci Meclis Başkanı olarak gittiği  TBMM'ye 24 Haziran'da AK Parti Kırşehir Milletvekili olarak gitmek istiyor. 
                 Eğitimi, siyaset bilgisi ve ülkenin gündemini yakından takip etmesiyle bilinen genç doktor Abdulvahap Şahin, Kırşehir AK Parti'de isim listelerinin dengesini bozacak gibi görünüyor. 
ABDULVAHAP ŞAHİN KİMDİR?
                 Kırşehir 1988 doğumlu. İlkokulu Süleyman Türkmani'de, liseyi ise Kırşehir Fen Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Yozgat – Yerköy İlçesi Devlet Hastanesinde Doktor olarak görevine devam etmektedir. Küçük yaştan itibaren siyaset içerisinde yetişti. Lise yılında Milli Eğitim Bakanlığının Demokrasi bilincini geliştirmek için yapılan projede Kırşehir’i temsilen Kırşehir Öğrenci Meclis Başkanı olarak seçildi. Türkiye’deki her ilin başkanlarıyla T.B.M.M Genel Kuruluna katıldı. Burada da Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına aday oldu. Ak Parti kurulduğunda orta öğretim teşkilat başkanlığı yaptı.
Ege Üniversitesinde 1. Ve 2. Sınıfta Tıp Fakültesi öğrenci temsilciliği, 3. Sınıfta Tıp Fakültesinde okul başkanlığına seçildi. Aynı zamanda Üniversite konsey başkan yardımcılığını yürüttü. Ak Parti Gençlik kolları Üniversite yapılanması içinde bulundu. Seçimlerde ise aktif görev yaptı. Okul hayatında birçok haksızlıklara maruz kaldı.
                 Dr. Abdulvahap ŞAHİN eğitimini sosyal alanda tamamlamak adına Anadolu üniversitesi Sosyoloji bölümünü de tamamladı. Yurt dışında Araştırma ve yabancı dil eğitimi gördü.
Evli, iyi derecede İngilizce biliyor.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

sinan küçükyazıcı

15:54 2 Mayıs 2018

hayırlı olsun..
1000

EMEKLİ İMAM İBRAHİM KARABAYIR KAMAN

17:45 27 Nisan 2018

DAVA ARKADAŞIMIN OĞLU AYNI DAVAYI YUKARLARDA SÜRDÜRMEN GURUR VERİCİDİR. ALLAHÜ TEALA YAR VE YARDIMCIN OLSUN. HAYIRLI OLSUN.
1000

EMEKLİ İMAM İBRAHİM KARABAYIR KAMAN

17:44 27 Nisan 2018

DAVA ARKADAŞIMIN OĞLU AYNI DAVAYI YUKARLARDA SÜRDÜRMEN GURUR VERİCİDİR. ALLAHÜ TEALA YAR VE YARDIMCIN OLSUN. HAYIRLI OLSUN.
1000

ahmet

16:30 26 Nisan 2018

HAYIRLI OLSUN HOCAM
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı