Genel Müdür Erence'den Kırşehir'e Önemli Ziyaret

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca yapılan ihale ile Kırşehir Şeker Fabrikası'nı 330 Milyon TL’ye satın alan Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin'i ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 27 Haziran 2018 19:08
Genel Müdür Erence'den Kırşehir'e Önemli Ziyaret
-A +A

            Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca yapılan ihale ile Kırşehir Şeker Fabrikası'nı 330 Milyon TL’ye satın alan  Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin'i ziyaret etti. Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence’nin Kenan Şahin ile yapılan görüşmede Kırşehir'de sulanabilir tarım arazilerinde pancarda verim rekoltesi, şeker oranı,  münavebe (ekim nöbeti) ve alternatif ürünler ile ilgili istişare yapıldı.
         Genel Müdür Erence’nin ziyaretinde Kırşehir’de şeker pancarı üretiminin önemli ölçüde yapıldığını belirten Kırşaher Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin; yaptığı açıklamada şu bilgileri kayddtti: " Kırşehir'de halk sulamasıyla 105 bin 340, devlet sulamasıyla 316 bin 420 dekar ve toplamda ise  421 bin 760  dekar alanda  sulanabilir araziye sahibiz. Bununla birlikte 2017 yılında çiftçilerimiz 54 bin 270 dekar alanda  şeker pancarı üretimi yaparak ekonomiye katkı sunmuştur.  Kırşehir ile birlikte Nevşehir, Aksaray ve Ankara’dan üretim yapan çiftçilerimiz Kırşehir Şeker Fabrikası'na pancar veriyor. Üretimi ekonomiye katkı sunduğu gibi tarlada işçi çalıştırılarak istihdama da katkı sunan bir ürün olan şeker pancarı 7-8 bin çiftçiyi kapsarken, her yıl 3 bin 500 çiftçi üretimde bulunarak ciddi bir üretim de bulunuyor. Ayrıca özelleşmeyle birlikte ilimizde şeker pancarı üretiminin daha çok artacağına inanıyorum. Böylelikle de daha çok üretim. Daha çok ekonomiye katkı olacak ” dedi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı