Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Taşınıyor

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Ana Hizmet Binası'nın yıkılıp yerine yeni bir hizmet binası yapılacağından 19 Haziran Salı gününden itibaren geçici olarak Güldiken Mahallesi, Şehit Metin Koca Caddesi, Gençlik Merkezi yanındaki binada hizmet vereceği açıklandı.

Kırşehir Haberleri 13 Haziran 2018 20:13
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Taşınıyor
-A +A

                  Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Ana Hizmet Binası'nın yıkılıp yerine yeni bir  hizmet  binası yapılacağından 19 Haziran Salı gününden itibaren geçici olarak  Güldiken Mahallesi, Şehit Metin Koca Caddesi, Gençlik Merkezi yanındaki binada hizmet vereceği açıklandı.
                 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ana hizmet binasının yerine yeni bir  bina yapılacağından  kaynaklı başka bir binaya geçici olarak  taşınarak  hizmet vereceğini belirten İl Müdürü Kenan Şahin, yaptığı açıklamada, “İl Müdürlüğümüz 1. Hizmet  Binası'nın yıkılıp yerine yeni bir hizmet binası yapılacağından Müdürlüğümüz 19 Haziran tarihinden itibaren Güldiken Mahallesi, Şehit Metin Koca Caddesi, Gençlik Merkezi  yanındaki binada  geçici olarak hizmet verecek. Taşınacağımız bu binada İl Müdürlüğü Makamı, bir tane İl Müdür Yardımcımız, İdari ve Mali İşler Müdürlüğümüz, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüz, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğümüz, Döner Semaya Saymanlığımız, Hukuk Birimimiz ve Sivil Savunma birimimiz yer alacak.
                 Tarım ve hayvancılıkta sürekli gelişerek büyüyen Kırşehir’de  Medrese Mahallesi'nde bulunan Ana Hizmet Binası  ve  Kervansaray Mahallesi'ndeki ek hizmet binalarının  iki  farklı yerde olmasından dolayı ihtiyaçlara cevap verememesi nedeniyle  ana hizmet binamız yıkılarak yerine bütün şubelerimizin tek bir binada hizmet verebileceği; ferah ve modern yeni bir hizmet binası yapılacak.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı  İnşaat ve Emlak Hizmetleri Daire Başkanlığınca 24 Nisan'da tarihinde ihalesi yapılarak ihale süreci  tamamlanan İl Müdürlüğümüz  Hizmet Binası yapım işi inşaatına yer tesliminden sonra başlanacaktır.
                 2019 yılında bitmesi planlanan yeni hizmet binamız Medrese Mahallesi'nde yer alan  ana hizmet binamızın yerine yapılmasıyla birlikte Kırşehir modern bir hizmet binası kazanmış olacak. Böylelikle ilimizde ÇKS’ye kayıtlı yaklaşık 20 bin çiftçi ve 10 bin  hayvancılık  yapan üreticilerimiz hizmetlerden en iyi şekilde yararlanacaktır. Ayrıca yeni binamızın yapılmasıyla birlikte  çalışan personellerimizin de  kaliteli bir ortamda Kırşehir halkına hizmet vermesi sağlanmış olacaktır. Yeni binanın yapımıyla birlikte iki farklı  yerde olan  hizmet binalarımız tek bir yerde toplanarak  iş ve işlemlerin hızlanması sağlanacak, ana hizmet ve ek hizmet binalarının farklı yerlerde olmasından doğan  başta ulaşım gibi bazı mağduriyetler ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı