SICAK HABER

Gıda Üretimine Projeli Destek!

Kırıkkale ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odalarının tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.

Kırşehir Haberleri 9 Eylül 2018 14:01
Gıda Üretimine Projeli Destek!
-A +A

         Kırıkkale ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odalarının tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
YOL HARİTASI ÇIKARTILACAK
         Kırşehir ve Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odalarının ortaklaşa yürüteceği projeyle bölgedeki tarım ve gıda sektöründeki ihracat potansiyelini artırarak, ihracatın sürdürülebilir hale getirmesine katkı sağlamasının hedeflendiği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:"Proje ile hedefimiz, bölgedeki tarım ve gıda sektörüne önemli katkı sağlayarak, ürün ve hizmet ihracatını çeşitlendirmektir. Kırşehir ve Kırıkkale’den toplam 23 kuruluşun katılımıyla başlayan projede katılımcı şirketlerin ihtiyaçları belirlenecek, buna uygun vizyon ve strateji oluşturularak ihracatı artırmak için yol haritası çıkartılacaktır.”
HAK ETTİĞİ YERE GELECEK
         Bu yol haritası çerçevesinde, katılımcı kurumlar hedef pazar olarak belirlenen ülkelere pazar inceleme gezisi yaparak dış ticaret bağlantısı kuracaklar, bu ülkelerden gelecek alım heyetleri sayesinde ürün ve hizmetlerini yerlerinde potansiyel alıcılara etkin biçimde sergileyeceklerdir. Ticaret Bakanlığı tarafından yüzde 75 oranında desteklenen ve 3 yıl sürecek bu faaliyetler ile bölgemizin tarım ve gıda ihracatında önemli artış sağlanacak, Kırşehir ve Kırıkkale illerinin yer aldığı bu önemli bölgenin dünya pazarlarında tanınması ve hak ettiği yere gelmesini umut ediyoruz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı