SICAK HABER

Girişimcilik Sertifikaları Sahiplerini Buldu!

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB tarafından ortaklaşa düzenlenen Girişimcilik Eğitim Programında sertifika almaya hak kazananlar için Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda sertifika töreni düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 13 Eylül 2018 19:13
Girişimcilik Sertifikaları Sahiplerini Buldu!
-A +A

            Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB tarafından ortaklaşa düzenlenen Girişimcilik Eğitim Programında sertifika almaya hak kazananlar için Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda sertifika töreni düzenlendi. Törene Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi Ünal, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Fatih Menekşe ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Pınar Demir katıldı. Törende konuşan Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V.  Ahmet Hamdi Ünal “Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamızla uyumlu bir şekilde sürekli olarak açtığımız Girişimcilik Eğitim Programlarına bir yenisini daha ekledik.Girişimcilik Eğitim Programı İŞKUR’un ana faaliyet kollarından bir tanesidir. Girişimcilik Eğitim Programı ile herhangi bir işyeri olmayan vatandaşlarımızın KOSGEB destekleri ile kendi işyerini kurmaları amaçlanmaktadır. Bu açıdan kendi işletmesini kurmak isteyen vatandaşlarımıza ilk adım olacak yeni tamamlanan programın Kırşehir’de yeni işletmeler kurulup şehrin gelişmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Düzenlediğimiz bu eğitimin hayırlara vesile olup, sertifika almaya hak kazanan vatandaşlarımızın kendi işyerlerini kurarak bol kazanç elde etmelerini temenni ederim” diyerek sözlerini tamamladı.
         Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise yaptığı konuşmada girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerleri kutlayarak,’’ Bugün burada KOSGEB’in desteğiyle Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak birlikte düzenlediğimiz Girişimcilik Kursuna katılarak, başarılı olan  arkadaşlarımız sertifikalarını almaya hak kazanmıştır, bu ülke, ancak girişimci ruhla kalkınma seviyesini yükseltecektir. Özellikle son zamanlarda kadınlarımızın ve gençlerimizin girişimciliğe yönelmesi bizleri çok mutlu ediyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak bütün yeni girişimcilerimize elimizden gelen desteği sunacağız" dedi.
 
         Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bu yıl 368 kişiyi Girişimcilik Eğitim Programından yararlandırdı. Türkiye geneli ortalamasından çok daha yüksek sayıda kişi düzenlenen kurslarla işyerlerini açtılar ve halen açmaya devam ediyorlar. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ortaklaşa yeni Girişimcilik Eğitim Programını tahminen Ekim ayı içerisinde açacaklarını beyan ettiler. Yapılan konuşmaların ardından sertifikaları katılımcılara törenle teslim edildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı