Gözler, Ankara'da!

Milletvekili aday listeleri Pazartesi belli olacak

Kırşehir Haberleri 19 Mayıs 2018 20:15
Gözler, Ankara'da!
-A +A

                  24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasi partilerde aday çalışmaları hafta sonunda tüm hızıyla devam etti. Milletvekili aday listeleri pazartesi belli olacak. Kırşehir'de aday adayları heyecanla listeleri beklemeye başladı ve gözlerini genel merkeze çevirdi. Özellikle AK Parti'deki aday adayı fazlalığı nedeniyle heyecan üst düzeyde bulunuyor. Partilerdeki alt ve orta komisyon çalışmalarını değerlendiren Üst Komisyon isimleri değerlendirdi. AK Parti'de Kırşehir'deki 21 aday adayından 6'sının kişinin isminin Üst Kurul'da değerlendirildiği ve sonuçların bugün açıklanacağı öğrenildi.
                   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aday listelerini açıkladı. Kırşehir'den Siyaset Bilimcisi Oğuz Sulusaray ile Avukat Ali Aydın Akpınar, milletvekili adayı olarak ilan edildi. AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nde ise aday belirleme çalışmaları bugün tamamlanacak. Hafta sonu listelerin şekillendiği öğrenildi. Milletvekili genel seçimleri için partiler milletvekili aday listelerini bugün mesai saati bitimine doğru Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) bildirecek. Kırşehir'de seçime girecek partilerden aday gösterilecek isimler bugün açıklanacak.
                   Yüksek Seçim Kurulu'nun 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırladığı takvim kapsamında seçim süreci de tüm hızıyla devam ediyor. 
MHP
                 MHP'nin 27. Dönem Milletvekilliği aday listeleri netleşti. MHP lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. Kamanlı olan MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nevin Taşlıçay ise Ankara 2. Bölge'den seçilecek yerden aday gösterildi.
MHP'nin sosyal medya hesabından paylaşılan listede Genel Başkan Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu.
                 İstanbul 1. bölgeden Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın 1. sıradan, Celal Adan İstanbul 2. bölge 1. sıradan, Feti Yıldız ise İstanbul 3. bölge 1. sıradan aday oldu.
Ankara 1. bölgeden 1. sıradan Mevlüt Karakaya ve Zühal Topçu'yu aday olarak gösteren MHP listelerinde Ankara 2. bölgede ise 1. sıradan , Sadir Durmaz ve 2. sırada Kırşehirli olan Eczacı Nevin Taşlıçay yer aldı. Ankara 3. bölge 1. sırada ise Yaşar Yıldırım ve 2.sırada Erkan Haberal yer aldı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da listeye Ankara 2. bölge 3. sıradan adını yazdırdı.
MHP, İzmir 1. bölge 1. sıradan Hasan Kalyoncu, İzmir 2. bölge 1. sıradan Tamer Osmanağaoğlu aday olarak gösterildi. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural'ın listede yer almaması dikkat çekti.  
Kırşehir'de ise birinci sırada Kamu Yönetim Uzmanı Oğuz Sulusaray gösterilirken, ikinci sırada ise avukat A. Aydın Akpınar'ın ismi yer aldı.
CHP
                     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Milletvekili Aday Adayları Cumartesi günü parti İl başkanlığında yapılan balkon konuşmasıyla halka tanıtıldı.
CHP Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, partinin balkonunda aday adayları Yılmaz Zengin, Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir'i halka tanıttı. Adaylar, yaptıkları konuşmalarda, 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri'nde zaferle çıkacaklarını belirterek birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
KIRŞEHİR'DEKİ ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal, Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin (İl Başkanı), Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir.
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu (müteahhit), Fuat Yıldırım (mühendis),  Mustafa Hakan Ünser (mühendis), Mustafa Avcı (işadamı), Avmira Maraş (Avukat), Meral Eflatun (işkadını), Duygu Kıvanç Kulbay (avukat), Tarkan Kozan (emekli müfettiş), Yeşim Köksal Baba (sanatçı), Aslan Yaman.
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Halil Çubuk, Hüseyin Eserer, Ramazan Ay, İlkay Demirci. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı