Gözler Başkent'te!

24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için Kırşehir'deki partilerde hareketlilik dün de sürdü. Partilerin tümünde gözler genel merkezdeki çalışmalara çevrildi.

Kırşehir Haberleri 7 Mayıs 2018 19:12
Gözler Başkent'te!
-A +A

         24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için Kırşehir'deki partilerde hareketlilik dün de sürdü. Partilerin tümünde gözler genel merkezdeki çalışmalara çevrildi.
         AK Parti aday adayları, Cumartesi günü gerçekleşen temayül sonrasında çalışmalarını Ankara'ya kaydırdı. AK Parti Genel Merkezi'nde partinin üst düzey yöneticileriyle görüşme fırsatı arayan adayların, Kırşehir'deki temasları da devam ediyor.
         AK Parti'de Kırşehir ve ülke genelindeki milletvekili aday adayı sayıları belli oldu. Kırşehir'de mevcut iki milletvekili ile birlikte 21 kişi aday adaylığı için başvuru yaparken, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya dışında, 19 aday adayı, Cumartesi günü Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki temayül yoklamasına katıldı.
         AK Parti'de ülke genelinde 7 bin 329 başvuru yapıldığını, bunlardan 5 bin 997'sinin erkek ve bin 332'sinin bayan olduğu açıklandı. Başvuranların 498'ini engelli ve 468'inin ise 18-25 yaş arası gençlerden oluştuğu bildirildi. Mevcut milletvekillerden ise 293'ü aday adaylığı için başvururken 23 milletvekili başvurularını yapmadı. Kırşehir'de Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya aday adaylığı başvurusunu yaptı. 21 milletvekili aday adayından 3'ü bayanlardan oluştu. Meryem Düğer, Sevilay Aslan Dirliktutan ve Tuba Turkal başvuru yapan bayanlar oldu. 18 yaşındaki Tuba Turkal, aynı zamanda en genç aday adayı olma unvanına sahip olduğu öğrenildi.
ADAY ADAYLARI:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal ve Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin, Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Çağdaş Gökalp, Aslan Beyhan, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, Emine Özdemir, Abdullah Gazi Özer, Yetkin Kolukırık, Mesut Karakurt, Şahin Kaymaz ve Bayram Ergül.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Mustafa Erkan (Tunceli eski Valisi), Oğuz Sulusaray, Aydın Akpınar, Cemil Cahit Pişkin, Dr. Ahmet Hakkı ve Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk.
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Şifa Talu, Dr. Altan Kaman, Mustafa Avcı, Emral Eflatun ve Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu (Kırşehir Milletvekili-Eski Devlet Bakanı)
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Salih Turhan, Hüseyin Eserer, Ali Köksal, Muhammed Ali Korkmaz, İbrahim Köksal, Halil Çabuk, Ramazan Ay, İsa Dinçer ve Yılmaz Mamak.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı