Gümrükte Oy Kullanacaklar Dikkat!

Nüfusa oranla yurt dışında en fazla gurbetçisi bulunan Kırşehirlileri yakından ilgilendiren seçimde oy kullanma tarihi belli oldu.

Kırşehir Haberleri 11 Mayıs 2018 19:14
Gümrükte Oy Kullanacaklar Dikkat!
-A +A

         Nüfusa oranla yurt dışında en fazla gurbetçisi bulunan Kırşehirlileri yakından ilgilendiren seçimde oy kullanma tarihi belli oldu. Buna göre, tatilini geçirmek üzere Kırşehir'e gelecek olan gurbetçilerin gümrük kapılarındaki oy verme işlemine ilişkin ayrıntılar, Resmi Gazete'nin önceki günkü mükerrer sayısında yayımlandı. Gümrük kapılarında oy verme işlemi, 7 Haziran Perşembe günü saat 08.00'de başlayacak.
         Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 9 Mayıs tarihli "Gümrük Kapılarında Görev Yapacak Geçici Gümrük Kapısı Seçim Kurulları ve Sandık Kurullarının Görev ve Yetkileri ile Gümrük Kapılarındaki Oy Verme İşlemleri"ne ilişkin genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
         Buna göre, Kırşehirli gurbetçileri yakından ilgilendiren karara göre, gümrük kapılarında oy verme işlemi, 7 Haziran Perşembe günü saat 08.00'de başlayacak ve 24 Haziran Pazar günü saat 17.00'ye kadar, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda 30 Haziran Cumartesi günü saat 08.00'de başlayacak ve 8 Temmuz Pazar günü saat 17.00'ye kadar devam edecek.
         Gümrük kapılarında sadece Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı seçmenler oy kullanabilecek.
         Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, 7 Haziran Perşembe günü başlayacak oy verme işleminde, özel imal ettirilmiş ve "Yüksek Seçim Kurulu" filigranı bulunan beyaz renkteki birleşik oy pusulalarıyla, ön yüzünün sol üst köşesinde YSK amblemi yer alacak şekilde hazırlanan filigranlı sarı renkteki zarflar ile "Tercih" ve "Evet" mührü kullanılacak.
KIRŞEHİR'İN  ADAY ADAYLARI:
         Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir il Başkanı Arif Kılıç, 24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kırşehir Milletvekili Aday Adaylarını yarın düzenleyecekleri törenle kamuoyuna tanıtılacaklarını açıkladı. Başkan Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada 13 Mayıs Pazar günü saat 12.00'de Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği ziyaret edilecek. Ardından 12.30 da parti binasında aday adaylarının tanıtımı yapılacak.
         Kırşehir'de seçime katılacak olan partilerde ise gözler 21 Mayıs'ta ilan edilecek olan aday listelerine çevrildi. Aday adayı olarak başvurular biterken, seçimde iddialı olan 4 partiye başvuranların isimleri şöyle:
AK PARTİ:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan, Şahin Çapar, Tuba Turkal, Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin (İl Başkanı), Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Avukat Emine Özdemir.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Siyaset Bilimcisi), Ali Aydın Akpınar (Avukat), Şifa Talu (İnşaat Mühendisi), Semih Yerlikaya (Mimar)
İYİ PARTİ: Asaf Kayaoğlu, Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Mustafa Avcı, Avmira Maraş, Meral Eflatun
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Halil Çubuk, Hüseyin Eserer, Ramazan Ay, İlkay Demirci.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı