Gümüş'ten Baykara'ya anlamlı ziyaret

Kırşehir'de göreve başlayan Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara’yı iade-i ziyarette bulundu.

Kırşehir Haberleri 15 Kasım 2018 09:18
Gümüş'ten Baykara'ya anlamlı ziyaret
-A +A

                Kırşehir'de göreve başlayan Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara’yı iade-i ziyarette bulundu.
                Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş’ü makamında ağırladı. Hoş sohbet eşliğinde gerçekleşen ziyarette güncel meseleler konuşuldu. Başsavcı Gümüş, İl Müdürü Ramazan Baykara’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş’e, Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün çeşitli çalışma ve yatırımları hakkında bilgiler veren Baykara ise Başsavcı Gümüş’e çalışmalarında kolaylıklar dileyerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarete, İl Müdürü Ramazan Baykara ile birlikte İl Müdür Yardımcıları eşlik ettiler.
                 Öte yandan Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personellerinden Sosyolog Tuba Atalay ve Psikolog Burcu Taş tarafından koruyucu ailelere mahremiyet konulu eğitim programı düzenlendi. Programa katılan koruyucu ailelere ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda staj gören Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerine doğumdan başlayarak ergenliğin sonuna kadar mahremiyet eğitiminin nasıl olması gerektiği, bu süreçte çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiği ve ebeveynlerin üzerlerine düşen görevlerin neler olduğu konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca yetişkinlere ve çocuklara yönelik kitap önerileri sunuldu. Program sonunda dağıtılan formlar sonucu ve görüşülen koruyucu ailelerin programdan memnun kaldığı, bu konuda hatalarının farkına vardıkları ve daha bilinçli bir ebeveyn olacakları konusunda görüşlerini ilettiler.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı