SICAK HABER

Hac ön kayıtları Pazartesi başlıyor

Kırşehir Müftülüğü resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı duyuru ile hac ön kayıtlarının Pazartesi itibarı ile alınmaya başlayacağını bildirdi.

Kırşehir Haberleri 9 Kasım 2019 14:20
Hac ön kayıtları Pazartesi başlıyor
-A +A

            Kırşehir Müftülüğü resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı duyuru ile hac ön kayıtlarının Pazartesi itibarı ile alınmaya başlayacağını bildirdi. 
             Kırşehir Müftülüğü'nden yapılan açıklamada; " Hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adaylarımızın ön kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 11 Kasım 2019 tarihinde başlayacaktır. 2020 yılında ilk defa hacca gitmek üzere müracaat etmek isteyen vatandaşlarımıza ön kayıt imkanı tanınmaktadır. Ön kayıtların 11 Kasım-13 Aralık 2019 tarihleri arasında www.hac.gov.tr adresinde yayınlanacak ön kayıt linkinden e-Devlet kimlik doğrulama sistemi yoluyla alınacaktır. 2020 yılı hac kurası 09 Ocak 2020 tarihinde çekilecektir" ifadelerine yer verildi. Öte yandan Kırşehir Müftülüğü'nden edinilen bilgilere göre 2019-2020 Yılı Kudüs Turu ve Kudüs Bağlantılı Umre Tur ve Fiyatları belli oldu. Kırşehir Müftülüğü'nden edindiğimiz bilgilere göre "Kudüs’e turuna ait banka kodu ile Türkiye Diyanet Vakfı Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatırdıktan sonra müracaatlarını kendisine en yakın il veya ilçe müftülüğüne veya elektronik ortamda hac.gov.tr adresinden kendileri yapabileceklerdir. Kayıt yaptırdıktan sonra, müftülüklerden alacakları 2019-2020 umre kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak belgelerle birlikte bir nüshasını ilgili müftülüğe teslim edecekler ve ayrıca kendilerinden; katılacağı tur tarihi itibariyle geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport ( Pasaportu kişiler çıkartacaklardır.), Seyahat ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu, Uçuş tarihinden 10 gün önce vazgeçilmesi halinde uçak bileti ve vize masrafları düşüldükten sonra kalan tutar iade edilecektir."  

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : Hac, Hac Kayıtları, 81 İl, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı