SICAK HABER

Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile Kırşehir'den kutsal topraklara gidecek 130 hacı adayı dualarla uğurlandı.

Kırşehir Haberleri 20 Temmuz 2018 19:13
Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı!
-A +A

         Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ile Kırşehir'den kutsal topraklara gidecek 130 hacı adayı dualarla uğurlandı.
         Kırşehir’den Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile hacca gidecek olan 130 hacı adayı Ankara-8. Kafile olarak saat 21.00’de Cacabey Camii önünde düzenlenen program ile kutsal topraklara uğurlandı. Kaman İlçe Müftüsü Ömer Can’ın kafile başkanı olarak görev aldığı kafilede Kırşehir'den 3 din görevlisi, Ankara’dan 1 din görevlisi olmak üzere 4 din görevlisi ile 1 bayan irşat görevlisi hacı adaylarına hizmet edecek.
         Cacabey Camii'nde kılınan akşam namazından sonra Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, daire müdürleri, din görevlileri, hacı adayları ile hacı adaylarının yakınları katıldılar. Okunan tekbir, telbiye, tehlil ve ilahilerin ardından İl Müftüsü Mehmet Yaman dua yaptı. Yaman yapmış olduğu duasında; "Kendilerini gören dünya müslümanlarının; “Bakın bakın şu hacı adayı da Türkiye’den geldi, ne güzel hacıdır ne mübarek insandır” dediği meleklerin dahi imrenmelerini kendilerine nasip eyle Allah’ım. Emekleri boşa gitmiş olarak değil duaları kabul olunmuş olarak memleketimize geri gelmelerini nasip eyle, Hacılarımızı uğurlamak üzere gelen bu kardeşlerimizin de selamlarını sana gönderiyoruz kabul eyle Allah’ım. Bu hacı kardeşlerimizin salimen görevlerini yapıp memleketimize geri dönmelerini nasip eyle Allah’ım.” ifadelerine yer verdi.
         Yapılan duanın ardından hacı adayları otobüslerine bindiler. Kırşehir Valisi İbrahim Akın hacı adayları ile otobüslerinde görüşerek "o mübarek beldelere selam götürün, yolunuz açık olsun" diyerek hacı adaylarını uğurladı.
         Düzenlenen programda hacı adaylarının ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. 130 kişilik ilk hac kafilesi daha sonra Ankara Esenboğa Havaalanı'na uğurlandı. Oradan da Medine'ye hareket eden Kırşehirli hacı adayları hac görevlerini yerine getirdikten sonra 02 Eylül'de Kırşehir'e dönecek. Öte yandan ek kontenjandan haccı çıkan 39 hacı adayı da Ankara 30. kafile olarak 07 Ağustos Salı günü saat 21.30'da Cacabey Camii önünden kutsal topraklara uğurlanacaklar.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı