Hasan Eraslan’dan şehitler haftası açıklaması

      Ahi televizyonu yönetim kurulu başkanı Hasan Eraslan, şehitler haftası dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Ahi televizyonu yönetim kurulu başkanı Hasan Eraslan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

    “Müslüman Türk milleti tarih sahnesine çıktığı günden beri şanlı zaferleri tarihine yazdıran bir millettir. Tarihin hiçbir döneminde devletsiz kalmayan milletimiz şunu dünyaya kabul ettirmiştir, bizim için hürriyet, özgürlük istikbalimiz için olmazsa olmazımızdır. Hürriyet ve özgürlüğümüzün nişanesi ise bayrağımızın dalgalandığı devletimizdir. Devletimizin güçlü olması ise seve seve canını feda eden şehitlerimiz sayesinde olmuştur, Dünya üzerinde bizden başka hiçbir millet yoktur ki savaşa giderken düğüne gidiyoruz diyebilsin.

    Bizim milletimizin dolayısıyla askerimizin asırlardır ulvi bir ideali vardır, bu kızıl elmadır. Kızıl elma bizim için ilahi kelimetullahtır. İşte kızıl elma, bağımsızlık, hürriyet, istikbal hülasa ilahi kelimetullah için düğüne gider gibi şehit olanlara rahmetli Mehmet Akif Ersoy ne güzel demiş, ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor peygamber. Peygamberinin ağuşunu açıp beklediğine inanan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları karşısında saygıyla eğiliyorum.” dedi

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR