SICAK HABER

Hastaneye Hazırlayıcı Eğitim!

Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kırşehir’de Bir İlk Daha

Kırşehir Haberleri 5 Nisan 2018 19:12
Hastaneye Hazırlayıcı Eğitim!
-A +A

         Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Aslıhan Kılıç Torun öncülüğünde Kırşehir’de bir ilk gerçekleştirildi.
         Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü ile işbirliği yapılarak çocuk servisinde yatan hasta çocuk ve ailelerine Hastaneye Hazırlayıcı Eğitim verildi.
         Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastanede yatan çocuklar için hastaneye hazırlayıcı eğitimin verilmesinin önemini vurgulamak amacıyla Başhekim Yardımcısı Dr. Aslıhan Kılıç Torun, Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümüyle işbirliği yaparak Kırşehir’de bir ilki başlattı. Dr. Aslıhan Kılıç Torun, Hastaneye Hazırlayıcı Eğitimi'nin önemi ile ilgili yaptığı konuşmasında, “Hastalık ve hastaneye yatma hem çocuklarda korku, kaygı ve duygusal etkiler yaratan olaylardır. Çocuklar üzerindeki bu olumsuz etkileri en aza indirmek amacıyla dünya ülkelerinde çeşitli önlemler alınmaktadır. Hastaneye hazırlayıcı eğitim de bu önlemlerden biridir. Hastaneye Hazırlayıcı Eğitim'de kullanılan yöntem ve materyallerin amacı, çocuklara yabancı oldukları bu ortamı tanıtmak, onlara doğru bilgiler ulaştırmak, korku ve kaygılarını azaltmaktır. Bu anlamda ilimizde ve hastanemizde bir ilki başlatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı