Haydi Kırşehir Destek Zamanı!

2015 yılı Kasım ayında ibadete açılan 4 bin kişilik ve 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan Selçuklu mimari özellikleri taşıyan Ahi Evran Üniversitesi Camii geri kalan kısmının tamamlanması için hayırseverlerden destek bekleniyor.

Kırşehir Haberleri 7 Ağustos 2018 19:08
Haydi Kırşehir Destek Zamanı!
-A +A

         2015 yılı Kasım ayında ibadete açılan 4 bin kişilik ve 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan Selçuklu mimari özellikleri taşıyan Ahi Evran Üniversitesi Camii geri kalan kısmının tamamlanması için hayırseverlerden destek bekleniyor. Üniversitesi’nin gerekli girişim ve desteği vererek Kırşehir’e kazandırılacak olan Ahi Evran Üniversitesi Camii’nin tamamlanması için görüşmeler yapılıyor.
         21 Eylül 2012 tarihinde yapımına başlanan ve yapımı Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından gerçekleştirilen Ahi Evran Üniversitesi Camii, Kırşehir’e mahsus 1071 Malazgirt Kapısı, 29 Mayıs 1453 Fetih Kapısı ile 1915 Çanakkale Kapısı şeklinde üç ana giriş kapısı olacak Selçuklu mimari tarzında 4 minareli olarak inşa ediliyor.
         Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesi’nde yapımı devam eden Ahi Evran Üniversitesi Cami’nin bir bölümü 13 Kasım 2015 tarihinde ibadete açılmıştı. Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi’nin geleceği için çok önemli çalışmalar sürdürüyor.
         Göreve başlar başlamaz Ahi Evran Üniversitesi Camii’nin bir bölümünü ibadete açan Rektör Karakaya, caminin geri kalan kısmının bir an evvel tamamlanması için 7 Ekim 2016 tarihinde dönemin Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve hayırsever Muzaffer Marşap’tan oluşan heyetle birlikte bir dizi görüşmelerde bulunulmuştu.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı