Hayırlı Bayramlar

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ile Kırşehir Belediye Başkanlığı bayram için önlemlerini tamamladı. Polis 24 saat görev başında, mezarlıklara ulaşım bedava

Kırşehir Haberleri 22 Haziran 2017 18:30
Hayırlı Bayramlar
-A +A

          Kırşehir'de Bayram Önlemleri Tamam
         Pazar günü başlayacak ve üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı'nın huzur içerisinde kutlanması için her türlü tedbirin alındığı bildirildi. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü polisin 24 saat görev başında olacağını ve her türlü sorunda 155 Polis İmdat telefonunun aranmasını isterken, Kırşehir Belediyesi de bayram süresince  tüm birimleri ile hizmete hazır olacak. Bayram yoğunluğu nedeni ile trafik ekipleri otoyollarda sürekli denetim yapacak ve sürücüler kurallarla ilgili uyarılacak.
MEZARLIKLARA ULAŞIM ÜCRETSİZ
         Kırşehir Belediye Başkanlığı, arife günü ve bayram sabahı mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için ücretsiz otobüs servisi yapılacağını bildirdi. Kırşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Arife günü ve Ramazan Bayramı'nın birinci günü olan 25 Temmuz Pazar günü, Bayram Namazı sonrasında şehir mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlarımız otobüslerden ücretsiz yararlanacak. Bu arada merkez mezarlıklarda yabani ot temizleme ve bakım çalışmaları sona erdi. Ekipler, mezarlığa gelen kişilerin ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmesi için görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak, mezarlıkların ilaçlama çalışmalarını da yürüttü.
VALİLİK DE ÖNLEMLERİ TAMAMLADI
         Kırşehir Valiliği, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven ortamında tatil geçirmesi için tedbirler aldı. Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada,”İlimizde vatandaşlarımızın, Ramazan Bayramı tatilini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmeleri amacıyla Valiliğimizce çeşitli tedbirler alındı.
         Ramazan Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan şehir içi ve şehirlerarası trafiğini rahatlatacak ek önlemler alındı. Eğlence yerleri ve umuma açık yerler, çevreyi rahatsız etmemeleri için sürekli kontrol altında bulundurulacak, gerektiğinde uyarılarak saatinde kapanmaları sağlanacak.
         Polis sorumluluk alanı dışında kalan sahada gerekli önlemler İl Jandarma Komutanlığınca alınacak. Jandarma da, Ramazan Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan yollarda trafik akışını rahatlatıcı gerekli önlemler alınacak.
         Hastanelerde nöbetçi doktor ve yeteri kadar yardımcı sağlık personeli bulundurulacak. Nöbetçi Eczanelerin tespiti ile açık bulundurulmaları sağlanacak. Yeteri kadar ambulans ve şoför tefriki ile diğer tedbirler Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğünce bir plan dahilinde hazırlanacak.

Kaynak : Çınar Kırşehir Gazetesi Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı