Hayvancılıkta Büyük Adım

Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz ve Kırşehirliler ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ı ziyaret ettiler.

Kırşehir Haberleri 14 Ekim 2018 13:01
Hayvancılıkta Büyük Adım
-A +A

         Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz ve Kırşehirliler ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ı ziyaret ettiler.
         Ziyarette karşılıklı fikir alış verişinde bulunularak faydalı bir görüşme olduğunu söyleyen Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, "Bir Kırşehirli olarak Ankara'da da Kırşehir'in sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Beni yetiştirip büyüten Kırşehirimize, bulduğum her fırsatta bana tevdi edilen tüm görevlerde hemşerilerime ve şehrimize hizmet etmenin onur ve gururunu duyuyorum. Kırşehir kültürel mirası, zengin kaynakları, pırıl pırıl gençleri ile bölgedeki gelişime açık şehirlerinden bir tanesi. Gerek Milli Prodüktive Merkezi Genel Sekreterliğim süresince gerekse Esnaf Sanatkarlar Genel Müdürlüğüm süresince yapmış olduğumuz çalışmalar göstermiştir ki bölgemizde tarım ve hayvancılık da önemli fırsatlar mevcut. Bu fırsatları değerlendirdiğimiz sürece aynı zamanda istihdam açısından da gelişme sağlamamız mümkün olacaktır. Şimdiye kadar bulunduğum görevlerde sadece masa başında değil  her fırsatta hizmet  etmek için hazırım" dedi.
         Kırşehir Borsası Başkanı Neşet Yavuz ise çalışmalar hakkında bilgiler vererek şu açıklamalarda bulundu; "Bilindiği üzere yurt dışından ilimizi Romanya başta olmak üzere bir çok ülkeden hayvan girişi oldu. Kırşehir'e 6 bin civarında büyükbaş hayvan girişi yapıldı. Gerek üyelerimizin ve gerekse besicilerimizin mağduriyetinin giderilmesi açısından geçtiğimiz aylarda çeşitli görüşmeler gerçekleştirdik. Ayrıca, ilimiz hayvancılığının ve tarımının sorunları ile ilgili brifingler verdik. Kırşehir'de 8 bin 874 adet hayvancılık işletmesi bulunduğunu ve bu işletmelerden 126'sının 500 baş üzeri hayvan mevcuduna sahip olduğunu devlet büyüklerimize ilettik. İlimiz besicilik sektöründe her geçen yıl Türkiye genelinde önemli bir noktaya gelmektedir" dedi.
         Ziyaretten memnunluk duyduğunu dile getiren Erkan Ticaret Borsası Başkanı Yavuz'a teşekkür etti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı