Her Şey Kırşehir'in Huzuru İçin!

Kırşehir'de halkın huzur ve güvenliği noktasında gece gündüz demeden mesaj yapan emniyet güçleri denetimlerini yaz aylarında artırdı.

Kırşehir Haberleri 7 Ağustos 2018 19:14
Her Şey Kırşehir'in Huzuru İçin!
-A +A

         Kırşehir'de halkın huzur ve güvenliği noktasında gece gündüz demeden mesaj yapan emniyet güçleri denetimlerini yaz aylarında artırdı.
         Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsiminde artan nüfus nedeniyle kentin giriş ve çıkış noktaları ile merkezde bulunan eğlence ve halka açık mekanlarda incelemeler yaparak her hangi bir olaya karşı tedbirini alıyor.
         Belirli  bölgelerde yapılan uygulamalar kimlik kontrolü, kapalı mekanlarda sigara kullanımı, aranan şahıslar ve trafikle ilgili denetimler yapıldı. Ekiplerin asayiş yönünden yaptıkları incelemede kişilerin GBT sorgulaması yapılırken, hakkında yakalama emri bulunan aranan şahıslar ise göz altına alınarak adalete teslim ediliyor. Kırşehir merkezinde bir çok işyeri denetlenirken, umuma açık iş yerlerinde yapılan kontrollerde  iş yerine mevzuat hükümlerine aykırı hareket etmek ve kapalı mekanda sigara içilmesi suçlarından işlemler yapılıyor. Trafik yönünden yapılan kontrollerde de ise  araçlar denetlenerek hatalı ve kusurlu olduğu görülen  araç sürücüsüne cezai işlem uygulanıyor. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kentte huzur ve asayişi sağlamak amacıyla yapılan denetimlerin süreceğini söyledi.
         Öte yandan  Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, esnaflara ve halkın yoğun olduğu Cacabey Meydanı'nda yoğun olarak bulunan vatandaşlara, suçla mücadeleyle ilgili bilgilendirme yapmaya devam ediyor. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince, vatandaşlara “Güvenli Eğitim Ortamı İçin Gençlerle El Ele”, “Korsan ve Taklite Sıfır Tolerans”, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Düzenleme Hakkının Kullanılması” ve “Sporda Şiddete Son”  konulu projelerle ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtarak, vatandaşı bilinçlendirmeye devam ediyor. ‘
         Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve mağduriyet yaşamamaları için, önleyici polislik hizmetleri kapsamında suç öncesi çalışmaları devam ettirecekleri bildirildi. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü (TDP) ekipleri vatandaşları sahte para konusunda uyardı. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, halkı bilgilendirme faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde telefon dolandırıcılığa karşı vatandaşı bilgilendiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polisler bu hafta da telefon dolandırıcılığa karşı vatandaşı bilgilendirdiler. Suç ve suçluyla mücadele amacıyla düzenlenen bilgilendirme faaliyetlerine devam eden polisler Kırşehir’deki esnaflara sahte paralar hakkında bilgiler vererek esnaftan sahte para olayıyla karşılaşılması halinde vakit geçirmeden 155 polis imdat hattını aramalarını istedi.  Kırşehir esnaflarıyla tek tek görüşen TDP’ler  yapılan bilgilendirmelerde sahte parayla ilgili özel olarak hazırlatılan el broşürlerini de vatandaşlara dağıtıldı.
         Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı  broşür dağıtarak uyarılarda bulunuyor. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, vatandaşları, esnaf ve apartman sakinlerini, hem sözlü hem de broşürle hırsızlık olaylarına karşı daha duyarlı ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kırşehir Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği  yaptığı açıklamada, Tatile çıkacakların tedbirlerini almalarını isteyen , Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği "İkametlerinden kısa ve uzun süreli ayrılmaları halinde ikametlerinin giriş kapısı ve apartman giriş kapılarını kilitlemeliler. Ayrıca evlerinden kısa süreli ayrılsalar dahi, ziynet eşyası, para ve değerli malzemelerini evde bırakmamalılar. Kısa süreli de ayrılsalar apartmanın posta kutularında malzemelerini alarak apartmandan ayrılmaları, apartmanın giriş kapılarını kilitleyerek ikametlerinden ayrılmalarını, evlerine geldikleri zaman kötü bir sonuçla karşılaşmamaları konusunda kendileri uyarıldı" denildi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı