HODRİ MEYDAN!

Türkiye'nin dört bir yanından Zeytin Dalı Harekatı'na destek sürerken, Kırşehirli vatandaşlar milletvekillerini ve belediye başkanlarını birer maaşlarını bağışlamaya davet ettiler

Kırşehir Haberleri 6 Mart 2018 19:15
HODRİ MEYDAN!
-A +A

        Ülke genelinde devam eden Mehmetçik Vakfı'na destekler çığ gibi büyürken, Kırşehirli vatandaşlar, 550 milletvekili ve bin 51 belediye başkanının birer maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamalarını istediler. Vatandaşlar, "Kırşehir halkı olarak askerlerimizin yanındayız. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ayaklarına taş değmesin. Herkes, Mehmetçiğe bir şekilde yardım ediyor. Bütçemize uygun desteğimiz bundan sonra da devam edecek. Kırşehirliler olarak bir önerimiz var. 550 milletvekili ile bin 51 belediye başkanı da birer maaşını bağışlasınlar. Mart ayı maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlasınlar. Bu kampanyanın Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile birlikte Kırşehir'deki il, ilçe ve belde belediye başkanları tarafından başlatılmasını bekliyoruz" dediler.
         Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılı olması için yurt genelinde başlatılan destekler çığ gibi büyürken, Kırşehirli vatandaşlar, 550 milletvekili ile bin 51 belediye başkanının birer maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya davet ettiler.
         Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçik'e yurt genelinde yapılan bağışlar gün geçtikçe artmaya başladı. Vatandaşlar, Kırşehir'de de Mehmetçik Vakfı'na bağışlarını sürdürmeye devam ediyor. Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü de Afrin'deki Mehmetçik için kurban bağışı kabul etmeye başladı. Kırşehir'in değişik yerlerine asılan afiş ve pankartlarda, kurban bağışında bulunuldu. Vatandaşlar, yaptıkları açıklamada, "Afrin'de ve sınır boylarında soğuk havada mücadele eden askerlerimiz, terör yuvalarını dağıtmak için cesur bir şekilde çarpışmaktadır. Türk ordusunun başarıları bizleri gururlandırıyor. Türk ordusu her zaman mazlumun yanında oldu, mazlumun sesi oldu. Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/PYD-YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik yürütülen harekatta görev alan askerlere destek olmak için herkes üzerine düşeni yapmaya çalışmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü 'Zeytin Dalı' harekatına katılan askerlere Türkiye'nin 81 ilinden destek yağıyor. Herkes gücü oranında destek oluyor. Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik'e çorap, eldiven, bere ve atkı ören olduğu gibi, hayvanını bağışlayan, içilen çayın parasını veren, işyerinin günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayanlar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz harçlıklarını göndermektedir. Bizler de her koşulda destek vermeye çalışıyoruz. Kırşehirliler olarak bir önerimiz olacak. Şu anda 550 milletvekilinden görev yapanlar ile bin 51 belediye başkanını birer maaşlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlamaya davet ediyoruz" dediler.    Bilindiği gibi, Kırşehir'de, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek için 2 Mart Cuma günü yürüyüş ve miting düzenlendi. Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediye Başkanlığı'nın organizasyonundaki "Kırşehir'den Afrin Kahramanlarına Destek" mitingi için Askerlik Şubesi önünde toplanan protokol üyeleri ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Cacabey Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında gençler, "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı. Kırşehir’de yaklaşık 15 bin kişi, sınır ötesi operasyonda bulunan Mehmetçiğe destek vermek için yürüdü. AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği Türk bayraklı yürüyüş Cacabey Meydanı’nda sona erdi.
 

 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı