İdris Altuner'den Yeni Klip

      https://www.youtube.com/watch?v=d6oR0oE8W_g

        Kırşehir’de, sanatçı İdris Altuner, sözleri Aşık Sıtkı Eminoğlu'na ait Gel Mezarımda isimli şiirine video klip çekti. Müziğini kendi notolandıran İdris Altuner'in son klibinin aranjörlüğünü ve Klip Yönetmenliğini Mustafa Sarıkaya üstlenirken, Erken Müzik etiketi ile birçok video sitesinde yer alan klip beğeni yağmuruna tutuldu. "Olurya gün gelir ölürsem eğer Ayrılma ilk gece kal mezarımda Yar senin yolunda ölmeye değer Ağıtlar yak ağla gel  mezarımda Sabahtan tararken siyah saçını Getir mezarıma koy bir kaçını Çiçeğim yok diye çekme içini İstemem ben sensiz gül mezarımda Haktan gayrısından ben af istemem Cevher tanımayan sarraf istemem Sakın matem tutma çarşaf istemem Giy beyaz gelinlik gül mezarımda Yeter Eminoğlu, bir yüzün gülsün Sendeki bu derdi eller ne bilsin Senden son bir ricam bir arzum olsun Gel fatiha oku sal mezarımda" şeklinde sözleri olan video klip müzik listelerinde de yerini adı.

    İDRİS ALTUNER KİMDİR :

    1980' de Erzurum Şenkaya'nın Gülveren köyünde doğdu. Daha çok küçük yaşlarda babasının ağzından dinlediği sümmanî türkülerine özel ilgi göstermeye başladı.Yıllarca kulağında çınlayan Halk Müziği tınıları ağabeyi Taşkın ALTUNER'in ortaokul yıllarında müziğe ilgi göstermesiyle tam bir yaşam biçimi haline geldi. 1998 de Ankara'da Bağlama,Nota ve şan eğitiminin ardından ağabeyi ile ilk albümleri "Bizde Var" ile müzik piyasasına giriş yaptılar.

       " Üç yıl aradan sonra solo olarak ilk albümde olduğu gibi söz ve müziklerin çoğunun kendisine ait olan ikinci albümü AŞK-I DİVANE ile müzik marketlerde yerini alarak, türkü sevenlerle buluştu.. "

       Halen Kırşehir de yaşamakta olan İdris ALTUNER evli ve bir çocuk babası..."
YAZARLAR