İl Başkanlar Kurulu Ankara'da toplandı

Sağlık Bakanlığından yetki alan Öz Sağlık İş Sendikası İl Başkanlar Kurulu Ankara'da toplandı.

Kırşehir Haberleri 28 Kasım 2019 12:17
İl Başkanlar Kurulu Ankara'da toplandı
-A +A

             Sağlık Bakanlığından yetki alan  Öz Sağlık İş Sendikası İl Başkanlar Kurulu Ankara'da toplandı. Sağlık Bakanlığı'nda en fazla üyesi olan işçi sendikası Hak İş Konfederasyonu'na bağlı  Öz Sağlık İş Sendikası yetkiyi aldıktan sonra İlk Başkanlar Kurulu Toplantısını Ankara'da gerçekleştirdi. Öz Sağlık İş Sendikası Kırşehir İl Başkanı Nurcan Özer "Sağlık çalışanı üyemiz olan işçi arkadaşlara haklarını sonuna kadar savunacaklarını etkili projelerle sözde değil özde bir temsilcilik sergileyeceğiz." dedi. 
             Toplantıya ilişkin bilgiler aktaran Öz Sağlık İş Sendikası Kırşehir İl Başkanı Nurcan Özer toplantıya HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Devlet Sert ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl başkanları ile basın mensuplarının katıldığını bildirdi. Kırşehir il Başkanı Özer'in verdiği bilgilere göre Sert, yaptığı konuşmada "Bu kutlu davanın baş mimarı Konfederasyonumuzun değerli Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’dır. Öz Sağlık-İş sendikasının büyümesi, güçlenmesi HAK-İŞ ailesinin büyümesi demektir. Sağlık alanında yeni bir mücadele alanı açıldı. Kamuda toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini Cenabı Hakkın İnayeti ve kıymetli dava arkadaşlarımızın mücadelesi ile kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarının temeli, Ankara Bilkent Otel’de 6 bin kişi ile yapılan toplantıda atıldı. Taşeron çalışanların toplu iş sözleşmesine dahil edilmemesi için birçok mecrada engellemelerle karşılaştık. Hamdolsun ki bu onurlu mücadele sonunda 58 yıllık bir sendikanın elinden kamuda toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini aldık. Bu başarımızı ‘’şehir hastaneleri, üniversite hastaneleri ve özel sektörde yapacağımız çalışmalarda da sürdüreceğiz’’ dedi. HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, “HAK-İŞ ve Öz Sağlık-İş Sendikasını birbirinden ayrı düşünmemiz olanaksız. Öz Sağlık-İş Sendikamızın başarısı tarihi bir başarıdır. 5 yıllık bir sendikanın önce kendi işkolunda daha sonra da Türkiye’nin en büyük sendikası olma yolundaki büyük başarısıdır. 6 bin kişi ile başlayan süreç bugün kazanılmış bir mücadeleye ulaştı. Taşeron örgütlenmesi süresinde sahada bizden başka kimse yoktu. Taşeron sisteminin kaldırılmasına olan inancımızdan hiçbir zaman vazgeçmedik” ifadelerini kullandı. Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak Ambulans şoförlerinin 24 saat çalışması ile ilgili her platformda mücadele verdiklerini söyledi.
“MARİFET İMKÂNSIZLIKLAR İÇİNDE BAŞARIYI YAKALAYABİLMEK”
            Bütün işyerlerinde daha güçlü bir sendikal anlayışın geliştirilmesi gerektiğini belirten Arslan, “Marifet imkânsızlıklar içinde başarıyı yakalayabilmektir. Biz bir aileyiz ve hep beraber dayanışma içerisinde mücadelemize devam edeceğiz. HAK-İŞ bir davanın adıdır. HAK-İŞ’i durdurmaya, yok etmeye kimsenin gücü yetmez” diye konuştu. Arslan ayrıca Öz Sağlık-İş Sendikası’nın kadınlara vermiş olduğu görevler bizi ayrıca gururlandırıyor” dedi. 
            Öz Sağlık-İş Sendikası Kırşehir İl Başkanı Özer'in de katılım sağladığı toplantının verimli geçtiği öğrenildi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/07%20ARALIK%20CUMARTES%C4%B0%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı