İl Başkanları İddialı!

Kırşehir, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'ne kilitlendi.

Kırşehir Haberleri 2 Mayıs 2018 19:13
İl Başkanları İddialı!
-A +A

         Kırşehir, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'ne kilitlendi. İki milletvekilinin çıkacağı Kırşehir'de partiler seçim hazırlıklarını sürdürürken, AK Parti, CHP, MHP ve İyi Parti il başkanları, hedeflerini Çınar Kırşehir'e açıkladı.
HEDEFİMİZ 70 BİN OYU AŞMAK
         AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan: "Ocak ayının başında kongremizi yaptık. Ardından saha çalışmalarına başlamıştık. Aslında bu çalışmalarımıza gelecek yıl yapılacak olan yerel seçim için start almıştı. Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından erken seçim kararı alınca kaldığımız yerden büyük bir heyecanla çalışıyoruz. Kırşehir'de 20 bin üyemiz var. Bu da seçmenin yaklaşık yüzde 25’i demektir. Şu an 2 milletvekili de partimizden seçilmişti. Hedefimiz 2 vekilliği tekrar almaktır. AK Parti’nin Kırşehir'deki oy oranı Türkiye ortalamasına yakın. 1 Kasım seçimlerinde 67 bin 700 oy almıştık. 24 Haziran'da bu rakamın üzerine çıkacağımıza inanıyorum. Cumartesi günü temayül yoklamamız var. 19 aday adayının katılacağı temayülde 780 kişi oy kullanacak. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki temayül yoklaması saat 10.00-16.00 arasında yapılacak."
KIRŞEHİRDE EN FAZLA OY ALAN PARTİ OLACAĞIZ
         CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin: "Seçime her zaman olduğu gibi şimdi de hazırız. Olağan il kongresinden sonra hazırlıklarımızı tamamlamış, sahaya inmeye başlamıştık. Hatta Mayıs aylından itibaren yerel seçim için sahaya inecektik. Şimdi milletvekili adaylarımızın belli olmasını bekliyoruz. Adaylar açıklansın, yola çıkacağız. CHP olarak Kırşehir'de oy patlaması yapacağımıza inanıyorum. İki vekilliği de çıkaracak kadro ve potansiyelimiz var. CHP İl Başkanı olarak 12 saat halkla iç içeyiz. Daha sonra çalışmalarımıza devam ediyoruz. Köy köy, mahalle mahalle halkın arasındayız. Bazı partiler gibi seçimden seçime halkın karşısına çıkan parti olmadık. Parti olarak, her zaman halkımızla bütünleştik. Bazı partiler gibi ırk, mezhep, cinsiyet, ideoloji ayrımımız yok. Bizim anlayışımızda, insan olmak yetiyor. Biz insanlarımızı yaratandan dolayı seviyoruz. Halkımız bugüne kadar kredi verdiği iktidar partisine artık kredi veremeyecek duruma geldi. Kırşehir halkının da AK Parti'ye verdiği kredisi bitti. Bizim anlayışımızda yandaş yok, vatandaş var."
SIKMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ
         MHP Kırşehir İl Başkanı Arif  Kılıç: "İl kongremizin ardından saha çalışmalarına hız vermiştik. Mahalle temsilcilerimizden, sandık görevlilerimize varana dek tüm kadromuzu yerel seçimler için hazır hale getirmiştik. Aylardır, sahada istişare toplantıları yapıyoruz. Erken genel seçim kararının ardından saha programlarımızı yaptık. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye genelinde, özellikle de Kırşehir'de oylarını kat kat arttıracağına inanıyoruz. Yaptığımız saha çalışmalarında da bu işaretleri alıyoruz. Aday listelerimiz açıklandığı an itibariyle, sahada yürünmedik sokak, girilmedik hane, sıkılmadık el bırakmayacak şekilde programlarımızı hazırladık. Aday adaylık başvurusu 3 Mayıs Perşembe günü saat 17.00'de dolacak. Daha sonra 16 Mayıs'a kadar merkezi yoklama ile aday adayları değerlendirilecek. 16 Mayıs'tan sonra adaylarımız netleşecek. 24 Haziran'da çok iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Bu konuda hiçbir endişemiz yok. Milliyetçi Hareket Partisi, geçmişte de olduğu gibi, Kırşehir'in güçlü partisi olduğunu ortaya koyacak."
PARTİ BİNAMIZI AÇILIŞAN 5 BİN KİŞİ KATILDI
         İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen: "Bizim çalışmalarımız kısıtlanmak istendiği için biz zaten sahalardaydık. Çalışmalarımıza koltuktan değil sokaktan başladık. Kısa sürede tüm Kırşehirlilerle kucaklaştık. Genel Başkanımız Meral Akşener, Kırşehir'e geldi ve parti binamızın açılışını yaptı. Engellemelere rağmen 5 bine yakın kişiyle yaptığımız açılışı herkes gördü. Bugüne kadar sahada ne AKP’yi ne de diğer partileri gördük. Halkın içinden doğduk ve vatandaşın menfaatleri doğrultusunda projelerimiz anlatıyoruz. Milletvekili adaylarımız açıklandığında vatandaşlarımız vekil adaylarımızı görecek. Sahada kendisine en fazla ilgi ve sevgi olan parti lideri Meral Akşener'dir. İYİ Parti'nin kurultayı, bugüne kadar yapılan en kalabalık kurultaydır. 24 Haziran’da hem Kırşehir'de hem Türkiye’de kazanacağız. Kırşehirlilerin menfaatini korumak en büyük hedefimiz olacak. Kırşehir sürekli kan kaybediyor. Kırşehir'de tek devlet yatırımı olan Kırşehir Şeker Fabrikası satıldı. Ne iktidar partisinden, ne de onun ortakçısından ses çıkmadı. Çıkacağını da zannetmiyorum. 25 Haziran'daki iktidarımız zamanında bu fabrikayı yeniden Kırşehirlilere kazandıracağız."
ADAY ADAYLARI:
AK Parti:  Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Alpaslan Demirbaş, Meryem Düğer, Mustafa Kendirli, Necmettin Erkan, Metin Ülgen Kaya, Dr. Abdulvahap Şahin, Burak Öztürk, Çetin Çelik, Sevilay Aslan Dirliktutan,  İsmail İlhan, Yusuf Özhan, Volkan Arslan, Gökhan Bulut, Muhammet Emin Hekimhan ve Prof. Dr. Harun Çiftçi.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yılmaz Zengin, Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, Çağdaş Gökalp, Aslan Beyhan, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, Emine Özdemir, Abdullah Gazi Özer, Yetkin Kolukırık, Mesut Karakurt, Şahin Kaymaz ve Bayram Ergül.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Mustafa Erkan (Tunceli eski Valisi), Oğuz Sulusaray, Cemil Cahit Pişkin, Dr. Ahmet Hakkı ve Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk.
İYİ PARTİ: Fuat Yıldırım,  Mustafa Hakan Ünser, Şifa Talu, Dr. Altan Kaman, Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu (Kırşehir Milletvekili-Eski Devlet Bakanı) ve Hüseyin Karaboğaz (Kaman İlçe Başkanı)
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır, Salih Turhan, Hüseyin Eserer, Ali Köksal, Muhammed Ali Korkmaz, İbrahim Köksal, Halil Çabuk, Ramazan Ay, İsa Dinçer ve Yılmaz Mamak.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı