İl Genel Meclisi'nde 2 bin 476 oy geçersiz sayıldı

Kırşehir 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde İl Genel Meclisi asıl ve yedek üyelerinin seçimi konusunda da sandık başında fikrini beyan etti.

Kırşehir Haberleri 1 Nisan 2019 19:14
İl Genel Meclisi'nde 2 bin 476 oy geçersiz sayıldı
-A +A

         Kırşehir 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde İl Genel Meclisi asıl ve yedek üyelerinin seçimi konusunda da sandık başında fikrini beyan etti. Kırşehir Seçim Kurulu'ndan edinilen bilgilere göre Kırşehir'de 339 sandıkta 83 bin 527 seçmen il genel meclisinde isimlerin belirlenmesi için oy kullandı. Edinilen bilgilere göre itiraz edilmeksizin geçerli sayılan oy pusulası sayısının 81 bin 51 olduğu öğrenilirler, itiraz üzerine geçerli sayılan ve hesaba katılan oy pusulası olmadığı gözlerden kaçmadı. Geçersiz sayılan oy pusulası sayısının ise 2 bin 476 olduğu tutanaklara yansırker Kırşehir'de İl Genel Meclisi Asıl Üyeliğinde Hacı Ömer Seyfe (Adalet ve Kalkınma Partisi), Bayram Altuntaş (Cumhuriyet halk Partisi), Şaban Çelik (Adalet ve Kalkınma Partisi), Hüseyin Güven (Cumhuriyet Halk Partisi), Ömer Yaşar (Milliyetçi Hareket Partisi), Murat Yüksel'den (Adalet ve Kalkınma Partisi) oluştu.
         Kesin olmayan sonuçlara göre Kırşehir'de İl Genel Meclisi Yedek üyeliğinde ise şu isimler yer aldı: Volkan Şan (Cumhuriyet Halk Partisi), Abdullah Gazi Özer (Cumhuriyet Halk Partisi), Saniye Korkmaz (Adalet ve Kalkınma Partisi), Üzeyir Demir (Adalet ve Kalkınma Partisi), Yakup Bıçakçı (Adalet ve Kalkınma Partisi), Orhan Kılıç (Milliyetçi Hareket Partisi).


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

/Resimler/Editor/images/17%20Temmuz%20%C3%87ar%C5%9Famba-s%C4%B1k%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı