İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu yayınlandı

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu'na ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.

Kırşehir Haberleri 20 Mayıs 2019 19:15
İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu yayınlandı
-A +A

         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü,  İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu'na ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.
         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, personelden görev yaptıkları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanların, yer değiştirmek üzere ve Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar ile aylıksız izinli olanların da, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekleri kaydedildi.
         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgiler kaydedildi: " Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 32.maddesi gereğince personellerden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi itibarıyla kesintisiz en az üç yıl görev yapanların il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri yapılacaktır. Atamalar Yönetmelik gereği hizmet süresi üstünlüğüne göre yapılacak olup, hizmet süresinin eşit olması hâlinde halen bulunduğu kadrodaki hizmet süresi fazla olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur. Hizmet süresi hesaplamalarında son tarih olarak atama takviminde belirtilen başvuruların son günü baz alınacak, aylıksız izinde geçen süreler (muvazzaf askerlikte geçen süreler hariç) toplam hizmet süresinden düşülecektir. Müracaatlarda Adayların MEBBİS’ de kayıtlı bilgileri esas alınacağından, başvuru yapmadan önce MEBBİS kayıtlarını incelemeleri varsa hatalı kayıtları düzelttirmeleri gerekmektedir. Duyuruda belirtilen tarihler dışında kesinlikle müracaat kabul edilmeyecek, sonradan herhangi bir değişiklik yapma söz konusu olmayacaktır. Ancak atamalar gerçekleştirilmeden önce başvurusunu veya tercihlerini iptal ettirmek isteyenlerin dilekçe ile müracaatları halinde istekleri değerlendirilecektir. Başvurular, yer değiştirme takviminde belirtilen başvurunun son günü saat 17.00 de sona ereceğinden bu saatten sonra herhangi bir eksiklik veya fazlalık nedeniyle düzeltme yapılamayacak olup, herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik sebebiyle başvurusu reddedilenlerin yeniden müracaat etmek istemeleri halinde, süre açısından mağduriyet yaşamamaları için müracaatlarını son gün son dakikalara bırakmamaları gerekmektedir. Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlıklı bölümünün 9.Maddesine göre gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında Valiliğimizce yasal işlem yapılacağı hususunun başvuru sahiplerince bilinmesi ve ilgili mevzuat ve açıklamalar doğrultusunda gerekli titizliğin gösterilmesi gerekmektedir. Duyuru ve atama süresi içerisinde Bakanlığımız tarafından yapılacak değişikler/açıklamalar ile Müdürlüğümüzce yapılacak ek duyurular http://kirsehir.meb.gov.tr adresinde yayınlanarak, atamalar yeni duruma göre yapılacaktır.
            Adaylar atama başvurularını Çalışma Takviminde belirtilen tarihler arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün http://kirsehir.meb.gov.tr internet adresinden giriş yaparak, en fazla 10 kurum tercihinde bulunacaklardır. Adaylar sistemden başvurularını yapıp tercihlerini kaydettikten sonra kişi sadece kendisi onaylayacak ve rapor yazıcıdan yazdırılarak başvuru sahibi ve kurum müdürü tarafından imzalanarak İlçelerde okul kurum müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçeler tarafından da İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Merkez İlçeye bağlı okul-kurumlar ise İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı (DYS üzerinden) ile göndereceklerdir. İlçeler bazında ilan edilen boş kadrolar göz önünde bulundurularak her adayın müktesebine uygun kadroya atanması sağlanacaktır. İlçe içindeki başvurularda kadro derecesi dikkate alınmayacak olup, sadece ilçeler arası atamalarda kadro derecelerine göre atama işlemi yapılacaktır. Başvuruda bulunacak personel ekleyecekleri güncel hizmet belgelerini imzalayacaklardır.
         Personelin İl İçerisinde İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İşlemleri ile ilgili bu kılavuz titizlikle okunarak, ilgili personele imza karşılığı tebliğ edilecektir. Başvuruda bulunan personelin atamalarını etkileyen bilgilerinde hata-eksiklik olması durumunda yetki dâhilinde gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Başvuruda bulunanların tercihleri incelenerek, başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, evraklarının eksik ya da hatalı olup olmadığı öncelikle okul/kurum müdürlüklerince incelenip varsa hatalı bilgiler düzelttirilecektir. Eğitim kurumlarında görevlendirme yoluyla çalışan personellerden atama şartlarını taşıyanların bu atama kapsamında müracaat yapmaları sağlanacaktır. Başvuru evrakları süresi içinde il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne resmi yazı ile (DYS üzerinden) gönderilecektir. Yer değiştirme işlemi yapılanların görevden ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde sonlandırılacak, ayrılma başlama tarihleri resmi yazı ile (DYS üzerinden)bağlı bulunulan il-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilecektir.
 Personelin İl İçerisinde İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İşlemleri ile ilgili bu kılavuz bağlı bulunan tüm okul/kurumlara gönderilecektir. Başvuranların atamalarını etkileyen bilgilerinde hata-eksiklik olması durumunda yetki dâhilinde gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Başvuru ve Tercih Formunda herhangi bir hata ya da yanlış evrak tespit edilmesi halinde personelin başvuru süresi içerisinde gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapması sağlanacaktır. Eğitim kurumlarında görevlendirme yoluyla çalışan personellerden atama şartlarını taşıyanların bu atama kapsamında müracaat yapmaları sağlanacaktır. Başvuru evrakları (başvuru formu ve hizmet cetveli) süresi içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze resmi yazı ile (DYS üzerinden) gönderilecektir. Yer değiştirme işlemi yapılanların görevden ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde sonlandırılacak, ayrılma başlama tarihleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirilecektir."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20EYL%C3%9CL%20SALI%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı