İl İstihdam Kurulu Toplandı!

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Kırşehir Haberleri 26 Temmuz 2019 12:53
İl İstihdam Kurulu Toplandı!
-A +A

           İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
          Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, bugünkü toplantıda, ilimizde mevcut istihdamın korunması, bunun üzerine ilave istihdam olanaklarının yaratılması ve ilimizde işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken çalışmaların görüşülüp değerlendirileceğini söyledi.
/Resimler/Editor/images/istihdam%20(1)(1).JPG
        İlimizde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik bu toplantıda alınacak kararların faydalı olacağına inandığını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Düzenli olarak yapmış olduğumuz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 2019 Yılı 3. Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yürütme kurulumuzca yapılan çalışmalar gözden geçirilecek. Akabinde, kurslarla ilgili denetim raporları ve sonuçları hakkında kurul bilgilendirilecek. Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdam ve çocuk işçiliğinin önlenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar konusunda kurula sunum yapılarak bilgi verilecek. Yine, tarımsal alandaki gelişmeler ile ilgili kurula bilgi sunulacak. 2019 yılında uygulamaya konulan ve üniversite öğrencilerine yönelik başlatılan sosyal çalışma programı konusunda kurul bilgilendirilecek. Bunun dışında, çeşitli kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile İş-Kur İl Müdürlüğümüzce ortaklaşa yürütülen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme işbirliği protokolü kapsamında yürütülen kurslarla ilgili talepler ve çalışmalar da kurulumuza sunulacak. 2019 yılında başvuruları alınan engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın yapmış oldukları kendi işini kurmaya yönelik olarak hazırlanan projeler de kurulumuza sunularak görüş alınacak. Bilindiği gibi işsizlik en önemli sorunlarımızın başında gelmektedir. Ülkemizde işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılmasına yönelik olarak, illerde de yerel istihdam politikasının belirlenmesine yönelik olarak oluşturulan kurullar çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor.” dedi.
           Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Ekim%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı