İlave İstihdam Teşvikleri Anlatılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, kurdukları ekiple yeni sigorta primi destek teşvik ve indirimleriyle ilgili işverenleri bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini bildirdi.

Kırşehir Haberleri 14 Nisan 2018 09:17
İlave İstihdam Teşvikleri Anlatılacak
-A +A

              Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, kurdukları ekiple yeni sigorta primi destek teşvik ve indirimleriyle ilgili işverenleri bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini bildirdi. Akdeniz, yaptığı yazılı açıklamada, işverenleri çok yakından ilgilendiren yeni sigorta prim, teşvik, destek ve indirimlerinin yürürlüğe girdiğini hatırlattı.
            Çalışma hayatında işverenleri çok rahatlatacak, devlete karşı ödeme yükümlülüklerini hafifletecek, istihdamı arttıracak teşviklerin hayata geçirildiğini vurgulayan Akdeniz, ilave istihdam teşvikleri diye de adlandırılan çalışmayı işverenlere anlatmak için ekip kurduklarını belirtti. İlk bilgilendirme toplantısını Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasında gerçekleştirdiklerini ifade eden Akdeniz, şunları kaydetti:
               "İşverenlerimizi bilgilendirecek ekibimizi kurduk. Gerekli ön hazırlık çalışmalarımızı tamamladık. İlk toplantımızı Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığında, muhasebeci ve mali müşavirlerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Sunum ve ardından soru-cevap olarak yapılan toplantı geniş katılımlı ve çok verimli geçmiştir. Bundan sonra ekibimiz, tüm meslek odaları ile toplantı gerçekleştirecektir. Ardından ilimizde ve ilçelerimizde faaliyet gösteren işverenlerimizi ziyaret ederek konuyla ilgili herkese ulaşmaya çalışacağız. İlimizde istihdamın arttırılması ve kayıt dışı istihdamın önlenmesi için bilgilendirme faaliyetlerimizin son derece önemli olduğunun sorumluluk ve bilincinde hareket ediyoruz."


Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı