İlçelerde Cumhuriyet coşkusu yaşandı!

Kırşehir'in Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçelerinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama programları düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 30 Ekim 2018 19:42
İlçelerde Cumhuriyet coşkusu yaşandı!
-A +A

               Kırşehir'in Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçelerinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama programları düzenlendi.
               Çiçekdağı Kaymakamı Burak Akeller'in tebrikleri kabulüyle başlayan kutlama programı ilçe meydanında devam etti. Törende konuşan Kaymakam Akeller, bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıl dönümünün kutlandığını belirterek, Atatürk ve silah arkadaşlarıyla bu topraklar için canını feda eden aziz şehitleri ve gazileri milletçe sonsuz minnet ve şükranlıkla andığını söyledi.
Tarih boyunca bağımsızlığı hiç kaybetmeyen Türk milletinin genç, yaşlı, kadın, erkek tüm vatan evlatlarının İstiklal Savaşı'nı kazanarak çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu vurgulayan Akeller, "Böylece dünya tarihinin en büyük zihniyet ve hukuk devrimlerinden biri gerçekleşmiştir. Bu suretle, ülkemizi yönetme hakkı Türk milletinin eline geçmiştir" diye konuştu. Çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verildiği törende öğrenciler şiir okudu.
               Törene, Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Buğra Karaca, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaman Şehir Stadyumu'nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Cumhuriyetin ırk, din, dil, inanç farklı gözetmeksizin her Türk vatandaşının temel güvencesi olduğunu söyledi. Yüzlerce yıldır bu topraklar üzerinde yaşayan Türk milletine karşı her türlü oyunun oynandığını vurgulayan Girgin, şöyle devam etti: "Çanakkale'de, Sakarya'da olduğu gibi 15 Temmuz'da da yine bir arada olan Türk milleti cumhuriyeti korumuştur. Hepimizin  amacı cumhuriyetin 100. yıl dönümünde ülkemizi ekonomik, kültürel, bilimsel alanlarda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri yapmaya çalışmak olmalıdır. Geleceğimize yön verecek olan siz gençler unutmayın ki geleceği sizler koruyacaksınız. Bizi aydınlık seviyelere getirecek olan sizlersiniz. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun." Okulların düzenlediği şiir, halk oyunları gösterisi ve bando takımlarının gösterileri ile sona eren törene, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Mucur Otogar Meydanı'nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin şiirler okuduğu törende çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül ve hediyeler takdim edildi. Resmi geçidin gerçekleştirildiği törene, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Belediye Başkanı Ali Şanin, Mucur Emniyet Amiri Salih Keskin, Cumhuriyet Savcısı Orçun Demirtaşkın, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Boztepe’de de coşkulu bir şekilde kutlandı. İlk tören 28 Ekim Pazar günü Boztepe çarşı merkezinden kortej halinde yürüyerek Atatürk anıtının bulunduğu Kaymakamlık Bahçesine kadar gelindi burada Saat 13.00 da sırasıyla, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çeleklerinin konulması ardından Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yıl dönümü çelenk koyma programı sona erdi.
                Program 29 Ekim Pazartesi günü program Saat 9.30 da Boztepe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas tarafından tebriklerin kabul edilmesinin ardından Boztepe Kapalı Spor Salonundaki programa geçildi. Buradaki programa Boztepe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas, İlçe Jandarma Alay Komutanı Mehmet Duman, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, İlçe Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İlçe Halkı, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı. Program İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı tarafından törene katılan Öğrenci, Öğretmen ve Boztepe halkının bayramlarının kutlanmasıyla başladı. Daha sonra Mehmetçik İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından kutlama komitesine çiçek takdiminin ardından İstiklal Marşımızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere İlçe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas ’in konuşmalarının ardından şiirlerin okunması ile kutlama programına devam edildi. Kutlama programı öğrenciler arasında yapılan şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerine ödüllerini İlçe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas ve Belediye Başkanı Ramazan Aydın tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından Boztepe Çok Programlı Lisesi Bando Takımının eşliğinde yapılan geçiş töreniyle Kutlama Programı sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı