İnce Kırşehir'de Konuştu!

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağır dille eleştirdi

Kırşehir Haberleri 30 Mayıs 2018 14:25
İnce Kırşehir'de Konuştu!
-A +A

         Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kırşehir'de dün düzenlenen mitingde konuştu, seçildiği takdirde yapacaklarını anlattı. İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında ’Pensilvanya’ söylemlerine ilişkin suç duyurusunda bulunmasına yönelik, "Şimdi bana suç duyurusunda bulunmuş, tazminat davası açmış. Aç ne yapayım, açarsan aç" diye konuştu. İnce, yaptığı konuşmada, "Erdoğan'ın yakın arkadaşı olan TRT Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün yazdığı 'Yenilikçi Hareket' kitabında, Erdoğan'ın Fetullah Gülen ile Pensilvanya'da görüştüğünü yazdı. Görüşmediyse, niye yalanlamadın" dedi.
         Cacabey Meydanı'ndaki mitinginde 10 bin Kırşehirliye seslenen Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, daha önce AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’le görüştü” diyen ve Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde tarihi bir detayı açıkladı. İnce, TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitapta yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen’in görüştüğünün detaylarının olduğu bölümü açıkladı.
         Muharrem İnce, Kırşehir’de Neşet Ertaş’ın ünlü türküsüne gönderme yaparak konuşmasına başladı. “Ne diyordu büyük usta ‘Gönül dağı. Ben de diyorum ki Gönül dağının yanına ‘Gönül bağı’ kurmaya geldim” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ben gülmek için yandaş medyayı seyrediyorum. ‘Muharrem İnce 4 yıllık fakülteyi 8 dönemde bitirmiş’ diyor. 4 yıllık fakülte 8 dönemde bitirilir zaten. Erdoğan vatandaşa ‘Ustalık diploması verin’ diyor. Bir, diploma vatandaştan istenmez üniversiteden istenir, önce üniversiteye git. İkinci, eğer büyük ustalık dönemini ona verirseniz dolar 10 lira haberiniz olsun. Ustalık, çıraklık dönemi oldu. Şimdi emeklilik dönemi. Onu emeklilik dönemine gönderin. Şimdi ne diyor, Muharrem İnce dedi ki sen partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen ile görüştün mü? Pensilvanya ile yani kimi kastettiğimiz belli. 'Görüşen namerttir' dedi. 'İspat etmezsen namertsin' dedi demi bana? Güzel, güzel buraya kadar güzel. Ben de dedim ki ona, senin kimin ile gittiğini biliyorum. Ve o kişi beni aradı. Beraber gittik dedi. Adını açıklamıyorum, ona zarar verme gücü var elinde. 24 Haziran’dan sonra ayrıntıyı açıklayacağım” dedim.
ELİNDEKİ KİTABI GÖSTERDİ
         Yetmez! Şimdi elimde bir kitap var. Erdoğan’ın resmi, Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör. Erdoğan’ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Yani buna güveniyor, bu dostu. Aldı TRT Haber Dairesi başkanı yaptı. Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89’uncu sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama kumandayı sakın duvara atma!
         “Erdoğan 2000 yılı mayıs ayında ABD’ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.  Yani 2000 yılının Mayıs ayında Erdoğan’ın Fethullah Gülen ile görüştüğünü yakın dostu TRT Haber Dairesi Başkanı yaptığı kişi bu kitabı yazmış. Arkadaşın senin görüştüğünü söylüyor, ona sesini çıkarmıyorsun da bana neden dava açıyorsun? Sırayla anlatacağım. Mermilerin hepsini bir kere de kullanmam. Biraz acı çeksin. Sırayla. Eğer bu 25 günde 'İnce hastalığa' tutulursa şaşırmam. 
         Merkez Bankası'nda yanlış olur, Muharrem İnce de olmaz. Bir şey söylüyorsam, mutlaka vardır. İşkembe-i kübradan atmam. Altını doldururum, belgesini alırım öyle konuşurum. Şimdi bana 100 bin liralık dava açmış. Yani gözü doymaz, hep sürekli para istiyor. En sonunda diyeceğim ki Darphane’yi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari, taze çıksın. Muharrem İnce‘ye 100 bin liralık dava açıyorsun da bu arkadaşını tekzib ettin mi sen? Bu kitap ortada. Gazetecinin biri Erdoğan’a 'kitap okuyor musunuz' dedi. 'Hayır dedi kitap özeti okuyorum' dedi. Herhalde arkadaşları bu kısmı çıkarmış, özetini öyle vermişler ona. Buna ne diyeceksin? Arkadaşın senin görüştüğünü söylüyor ona sesini çıkarmıyorsun da bana neden dava açıyorsun?”
         İnce, daha sonra Erdoğan’ın siyasi hayatı boyunca yaptığı ‘çelişkili’ açıklamalarının bulunduğu videoları izletti.
 
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı