İşletmelere Büyük Destek

KOSGEB’ten, Kırşehir’de dış ticaret yapan ve yapmak isteyen işletmelere büyük destek.

Kırşehir Haberleri 24 Kasım 2016 18:36
İşletmelere Büyük Destek
-A +A

      2009 yılında 37 ülkede KOBİ'lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlatılan Avrupa KOBİ Haftası ile ilgili açıklamalarda bulunan KOSGEB Kırşehir Müdürü Hasan Akgümüş, Kırşehir'de faaliyet gösteren KOBİ'lere hizmet sunduklarını açıkladı.
      KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftası’nın 21-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiğini ifade eden KOSGEB Kırşehir Müdürü Hasan Akgümüş, Avrupa İşletmeler Ağı Anatolia Konsorsiyumu Koordinatörlüğü'nü yürütmekte olan KOSGEB Ankara OSTİM Müdürlüğü, hinterlandında yer almakta olan Kırşehir ile ilgili olarak, ilde faaliyet göstermekte olan KOBİ'lere hizmet sunmakta olduklarını açıkladı. Akgümüş, hizmetleri anlatmak üzere KOSGEB KOBİ Uzmanı ve Proje Koordinatörü Uğurtan Sümer ile KOBİ Uzmanı Dr. Deniz Timurçin katılımıyla Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ettiklerini ve projede verilen hizmetleri anlattıklarını belirterek, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: "Etkinliğe katılan işletmeler dinlendi ve proje kapsamında faydalanabilecekleri faaliyetler detaylı bir şekilde aktarıldı. Avrupa İşletmeler Ağı, Avrupa Birliği'nin 28 üye ülkesi, aday ülkeler Türkiye,  Makedonya ile diğer ülkeler Arnavutluk, Ermenistan, Bosna Hersek, Şili, Çin, Mısır, Hindistan, İzlanda, İsrail, Japonya, Meksika, Moldova, Fas, Karadağ, Norveç, Rusya, Sırbistan, Güney Kore, İsviçre, Tunus, Ukrayna, ABD, Brezilya ve Kanada olmak üzere toplam 60 ülkede, 600'e yakın ortak kuruluş ve 3 bine yakın deneyimli uzmanıyla KOBİ'lere hizmet verilmektedir. 
Türkiye'nin her bölgesinde Sanayi ve Ticaret Odaları, KOSGEB ve üniversitelerin işbirliği ile kurulan Avrupa İşletmeler Ağı Merkezleri KOBİ'leri AB mevzuatı, politikaları, standartları ve ticari işbirliği olanakları konusunda bilgilendirmenin yanı sıra KOBİ'lere yeni teknolojiler ve teknoloji transferi alanında da destek sağlamak üzere hizmetler vermektedir.
      Toplantıya katılan oldukça ilgili olan işletmelerle en kısa zamanda çalışmalara başlamak üzere gerekli planlamalar yapılmıştır. Dış ticaret yapan ve yapmak isteyen işletmelerimize önemli faydaları olacak olan Avrupa İşletmeler Ağı projesinden en etkin bir şekilde faydalanılarak, bu konuda işletmelerimize hizmetlerimiz devam edecektir."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı