İstihdam Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 2. Olağan Toplantısı yapıldı.

Kırşehir Haberleri 17 Nisan 2019 12:18
İstihdam Kurulu Toplantısı Yapıldı
-A +A

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 2. Olağan Toplantısı yapıldı.
         Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali İbrahim Akın, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya ile ilgili kurum ve kuruluş yöneticileri katıldı.
           Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik yürütülen çalışmaların ve toplantıda alınan kararların faydalı olacağına inandığını söyledi.
         İlimizde istihdam sorununun çözülmesine ve istihdamın artırılmasına dair önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Vali İbrahim Akın, “Düzenli olarak yapmış olduğumuz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 2019 Yılı 2. Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bilindiği gibi dünyada olduğu gibi ülkemizde de işsizlik en önemli sorunlarımızın başında gelmektedir. Ülkemizde işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılmasına yönelik olarak, illerde de yerel istihdam politikasının belirlenmesine yönelik olarak oluşturulan kurullar çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan İstihdam Seferberliği ve ikinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında düzenlenen etkinliklerde ilimiz iş adamlarıyla, STK ve odaların temsilcileriyle ve muhasebecilerle düzenlenen etkinliklerde bir araya gelerek ilimizin istihdamının artırılmasına yönelik ne tür teşvikler var, bu teşviklerden hangi koşullarda yararlanılacağı konusunda İş-Kur İl Müdürlüğümüzce gerekli bilgilendirme çalışmaları yapıldı. ‘Burası Kırşehir, Burada İş Var’ sloganıyla yürütülen kampanya devam etmektedir. İlimizde işsizliğin önüne geçilmesinde ve istihdam sağlanmasında emeği geçenlere ve bu konulardaki katkılarından dolayı Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, kendisine ilimize hoşgeldiniz diyorum.” dedi.
       Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya da konuşmasında, “İş gücü piyasasıyla ilgili istihdama dair gerçek anlamda tahlillerin, yorumlamaların, alınacak kararların ve uygulanacak politikaların ana noktası, merkezi illerdeki İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurullarıdır. Validen esnafına, üniversiteden ticaret ve sanayi odasına kadar kamu ve özel sektör olmak üzere bütün paydaşların bir arada bulunduğu bu toplantılarda işsizlik ve istihdam konularında çözüme hep birlikte alınan kararlarla varılmaktadır. Sayın Valimizin de dediği gibi işsizlik en önemli meselelerimizden biri. Bütün olumsuzlukların yaşandığı bu dönemde devletimiz işsizlik konusunda önemli ölçüde mesafe kat etmiş durumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Milli İstihdam Seferberliği kapsamında 2017’de 1 milyon 57 bin 249 kişinin, 2018’de 1 milyon 247 bin 188 kişinin istihdamına aracılık yapıldı. Tüm bunları yapmaktaki amacımız işsizliği azaltmak, istihdamı artırmaktır. Toplantının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
       Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı