İZDES Heyeti Mucur'da incelemeler yaptı

İçişleri Bakanlığı İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi kapsamında çalışma yapmak üzere ilçeye gelen İZDES heyeti, Mucur Kaymakamı Faruk Erdem’i makamında ziyaret etti.

                Merkez Valisi Vahdettin Özcan başkanlığındaki İZDES heyeti; İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı denetimlerini gerçekleştirdi. Bilindiği gibi İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi; bakanlığın ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarının kurumsal yapılarının, yürüttükleri faaliyetlerin ve karşılaştıkları sorunların yerinde görülmesi, raporlanması ve merkez teşkilatıyla bağlarının güçlendirilmesi amacıyla hayata geçirildi.  İZDES1 ve İZDES2 şeklinde iki etap halinde yürütülecek proje kapsamında bakanlık, İZDES1 etabıyla illerde bakanlığımıza bağlı birimlerin hizmet kapasitelerinin ölçülmesi, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimin geliştirilmesi, sahadaki görüş ve önerilerin doğru şekilde merkeze iletilmesini sağlayacak.

                İZDES2 etabında ise; halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi İçişleri Bakanlığınca yürütülen uygulamalarla ilgili muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunulacak. Aynı zamanda veri girişlerine bağlı olarak iş zekası çalışmaları yürütülecek. Bu kapsamda Türkiye geneli anket analizi ve illere ait performans karneleri oluşturulacak.

                Öte yandan Kaymakam Faruk Erdem ilçemize bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla tanışma toplantısında bir araya geldi. Sosyal mesafe kuralarının harfiyen uygulandığı toplantıda Kaymakam Erdem, mahalle muhtarları ile tek tek görüşerek yapılan çalışmalar ve eksiklikler hakkında bilgiler aldı.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR