KADEM'DEN ÇINAR'A TEŞEKKÜR!

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kırşehir İl Temsilcisi Seher Ünsal ve yardımcısı Müge Şebnem Şahin Çınar Kırşehir Gazetemizi ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 6 Eylül 2018 19:15
KADEM'DEN ÇINAR'A TEŞEKKÜR!
-A +A

         Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kırşehir İl Ttemsilcisi Seher Ünsal ve yardımcısı Müge Şebnem Şahin Çınar Kırşehir Gazetemizi ziyaret etti.
Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman ve Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile bir süre sohbet eden Ünsal ve Şahin gerçekleştirilen ve hayata geçirilecek olan projelere ilişkin detaylı bilgiler aktardı.
         Geçtiğimiz ay güzel bir faaliyet gerçekleştirerek Cacabey Meydanı'nda kurdukları Açık Hava Kütüphanesi ile tekdir toplayan Kırşehir KADEM, Çınar Haber Merkezi'nin de vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.
         Cacabey Meydanı’nda her gün saat 17.00 ile 22.00 arasında 7‘den 70’e hitap eden Kadın Demokrasi Derneği Açık Hava Kütüphanesi’ne her türlü kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar kitaplarını 18 Ağustos tarihine kadar KADEM Açık Hava Kütüphanesi’ne getirerek okuyucularla buluşturdu. Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Seda Kızıltepe Baysal'ın 50'yi aşkın kitap bağışında bulunduğu KADEM Açık Hava Kütüphanesi'ne Kırşehirli bayanlar ve çocuklar büyük ilgi gösteri.
         KADEM’in 42. Temsilcisi olan ve yeni açılan Kadın Demokrasi Derneği sosyal faaliyetlerle vatandaştan gelenleri tekrar vatandaşla buluşturarak gönül köprüsü kurmayı amaçlıyor. İlçelerde de aktif olarak çalışmalar gerçekleştirecek olar KADEM Kırşehir Açık Hava Kütüphanesi'nin geleneksel hale getirileceğini bildirdi. Gelecek yıl üniversiteli genç KADEM üyelerine bu çalışmanın bayrağını teslim edeceklerini dile getiren KADEM Kırşehir Temsilcisi Seher Ünsal, Kırşehir'de Bacıyan-ı Rum Atölyesi Projesi'nin hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. Bilindiği üzere KADEM Kadınların sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını sağlayarak, kadınların demokratik haklarının bilincinde olmalarını destekleyici, mesleki gelişimlerine yönelik projeler ve aktiviteler gerçekleştirerek; araştırma, inceleme ve yayın çalışmalarını teşvik etmeyi, yürütmeyi ve yaymayı amaçlıyor. Kadem misyonu kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını sağlamak, kadın haklarını koruyarak demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunmak, kadın ve aileyle ilgili olarak hayatı anlamlandıran sağlık, hukuk, çevre, sanat, spor, medya, ahlaki değerler gibi her konuyu çalışma sahası içerisinde kabul etmek, kadınların aile içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta üretken bireyler olmalarını desteklemek, örgütlü sivil toplumun; kadınların vatandaşlık hakları, insan hakları ve demokratik reformlarla ilgili çalışmalarını desteklemek.
         Misyon doğrultusunda farklı sahalarda çalışan ve farklı birikimlere sahip, toplumun önde gelen kadınlarından oluşan bir beyin takımı oluşturarak, Türkiye Kadınının öz değerlerini muhafaza edebilen, ulusal ve uluslararası platformlarda dünya kadınları ile rekabet edecek düzeye getirebilen bir vizyon izleyen Kırşehir KADEM hayata geçirilecek olan Bacıyan-ı Rum Deri Atölyesi Projesi ile üretilecek deri ürünlerin Bacı markası ile Türkiye'ye ve dünyaya açılacağını kaydetti. 1 Yıllık teorik ve pratik eğitimlerin ardından üretilecek olan deri ürünlerin marka tescilinin ardından Türkiye'ye pazarlanacağı kaydedilirken projenin hayata geçirilmesi için geri sayımın da başladığı öğrenildi.
         Kırşehir KADEM'in gönüllü üye çalışmasının devam ettiğine dikkat çekilirken, üyelik işleminde herhangi bir ücret talep edilmediği ve bu işin gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirildiği öğrenildi. Kırşehir KADEM, geliştirdiği çözümlerle kadınlarımızın hayatını kolaylaştırabilen ve zenginleştirebilen, kadınların sadece aile hayatında değil sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik hayatta da aktif birer birey olmalarını sağlayan, ülkedeki eğitim ve kadın alanındaki çalışmalarıyla, uluslararası işbirliğine katılımın gerçekleştirilmesine yardımcı olan, kurum ve kuruluşlar arası işbirliği sayesinde kadının demokratik haklarına ulusal ve uluslararası boyut kazandıran, dezavantajlı kadınların ağırlıklı olduğu kesimlere fırsat eşitliği sağlayan, Türkiye’deki kadın çalışmalarının tanıtılması ve sosyo -kültürel değerlerin yaygınlaştırılmasını sağlayan, bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonunu benimsiyor.Faldalı olmak isteyen tüm gönüllülere Kırşehir KADEM'in kapısının sonuna kadar açık olduğunun altı çizilirken, hedef kitlenin sadece kadınlar olmadığı da belirtiliyor.
         Kırşehirli şehitlerin yaşamlarının kitaplaştırılacağı ve gelecek yıl bu çalışmanın şehit ailelerine düzenlenecek programla hediye edileceği bir projenin daha hayata geçirilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini belirten KADEM Kırşehir Temsilcisi Seher Ünsal, "Kadınların çalışmaya, üretmeye ve kazanmaya ihtiyacı var. Bizler elbette kadınları sokağa dökmek istemiyoruz. Ev eksenli çalışmak isteyen hanımlarımıza da destek olmak üzere projeler geliştireceğiz. Bacıyan-ı Rum Deri Atölyesi başta olmak üzere, kitap projemiz ve geleneksel hale getirmeyi planladığımız Açık Hava Kütüphanesi için detaylandırmalarımız devam etmektedir. Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne ve Kırşehir 365'e KADEM'e verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.
         Bizler de Çınar Kırşehir Haber Merkezi ve Kırşehir365ailesi olarak KADEM Kırşehir'e yaptıkları bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı