KADEM Gönüllülük Akademisi başvuruları başladı

KADEM Kırşehir İl Temsilciliği tarafından gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirilen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 26 Mart 2019 19:12
KADEM Gönüllülük Akademisi başvuruları başladı
-A +A

               KADEM Kırşehir İl Temsilciliği tarafından gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirilen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 
                Çınar Kırşehir Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre 28 Mart'a kadar yapılacak başvuruların ardından 29 Mart'ta mülakatlar gerçekleştirilecek ve eğitimlere start verilecek.
                6-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlerde Gönüllü Olmak., Türkiye'de Sivil Toplum Kurumuşları ve Gönüllülük, Sosyal Sermaye ve Sivil Toplum ile Ekip Çalışması ve iletişim konuları ele alınacak. Oku-Yorum, Yaratıcı Drama, Film Okumaları ve Sivil Toplum Kuruluşu ziyaretlerinin gerçekleştirileceği atölyelerde gönüllülük duygusu ön plana çıkartılacak. 
                 Başvurular Ahi Evran Mahallesi Aşıkpaşa Bulvarı Altaş Ergün İşhanı No:15 adresine yapılacak. 
Bilindiği gibi KADEM, Değişen toplumsal şartlar sonucu kadın ve erkeğin rol paylaşımının adalet ve hakkaniyet zemininde, cinsiyetlerine özgü nitelikler ve kültürel değerler bağlamında yeniden tanımlama, birbirinin karşısında konumlandırılmış kadın ve erkek algısı yerine birbirini tamamlayan iki insan anlayışını belirgin kılarak aile ve toplum yapısını kuvvetlendirme, eşitliği de kuşatan bir adalet anlayışıyla siyasi, sosyal, hukuki ve ekonomik alanlarda kadınların toplumsal katılımını destekleyen çalışmalar yürütme, ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerle Cinsiyet Adaleti ilkesinin benimsenmesine yönelik akademik çalışmalar yürütme ve literatür oluşturma vakıf bünyesinde, üniversite öğrenimine devam eden kız öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılama ve ülke çapında temsilcilikleriyle kadınlara ilişkin meselelere doğrudan çözüm önerilerinde bulunma faaliyetlerini kendine misyon edindi. KADEM benimsediği misyon doğrultusunda; ailede ve sosyal hayatta kadınlara yönelik ayrımcılığın ortadan kalkması, fırsat eşitliği ile dengeli bir toplumsal katılım sağlanmasına hizmet eden kadın, aile ve sosyal hayat ile ilgili meselelerin çözüme kavuşturulma sürecini bütüncül bir yaklaşımla değerlendiren, aile birliğinin güçlenmesi adına kültürel değerlerimizin canlandırılmasına ilişkin çalışmaları odağına alan, Türkiye’de kadın çalışmaları yürüten sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği kurarak Cinsiyet Adaletinin tanınması, benimsenmesini ve yaygınlaşmasını sağlayan, ulusal ve uluslararası düzeyde kadın çalışmalarında edindiği birikim ve ulaştığı yetkinlik ile ülkemizin aile ve kadın meseleleri hakkında toplumun huzuru ve mutluluğuna hizmet edecek söylem ve proje üreten bir vizyona sahip. KADEM Kırşehir İl Temsilciliği tarafından gönüllülük esasına dayalı eğitimlere ilişkin daha detaylı bilgilere KADEM Kırşehir İl Temsilciliği'nden de ulaşılabilecek. 
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı