KADEM Kırşehir Temsilciliği Açıldı!

Kadın ve Demokrasi Derneği ( KADEM ) Kırşehir İl Temsilciliği'nin açılışı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 16 Mayıs 2018 16:30
 KADEM Kırşehir Temsilciliği Açıldı!
-A +A

         Kadın ve Demokrasi Derneği ( KADEM ) Kırşehir İl Temsilciliği'nin açılışı Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.       
         Açılışa, Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akkuş ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
         Kadın ve Demokrasi Derneği'nin açılışına çok sayıda kadın katılırken,
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kırşehir Temsilciliği törenle açıldı. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çakıroğlu, kadına ilişkin yürütülen politikaların, topluma olumlu yansımaları olduğunu söyledi.
         Kadınların başörtüsü yasağının kaldırılması, annelere verilen süt ve doğum sonrası izinlerin kadınlara yönelik olumlu gelişmeler olduğunu vurgulayan Çakıroğlu, şunları kaydetti: "Türkiye'de 42. temsilciliğimizi Kırşehir'de açıyoruz. Türkiye'nin ortasında kültür ve sanat merkezi olma özelliğini taşıyan, hayranlık oluşturan Ahilik felsefesinin doğup, yayıldığı, göz kamaştırıcı bir kültür varlığına sahip Kırşehir'de faaliyetlerimize devam etmekten mutluyuz. Bizler kültür şehri Kırşehir'de kadın sorunlarını sahaya inerek çalışmalar yapacağız. Kadınları toplumun her alanında güçlendirmek için çalışmalarımız durmayacaktır. KADEM olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar, ses getiren dikkat çeken, farkındalık oluşturan çok sayıda projeye imza attık. Ulusal ve uluslararası alanlarda yürüttüğümüz faaliyetler Türkiye'de önde gelen kadın derneklerinden birisi olmamızı sağladı."
         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de KADEM ile projeler hazırlayarak, kentte önemli hizmetler yapmak istediklerini dile getirdi.
         KADEM İl Temsilcisi Seher Ünsal ise kadınları sosyal hayata kazandırmanın herkesin görevi olduğunu ve bunu arttıracak çalışmalar yürüteceklerini kaydetti.
 
 
 


Kaynak : (AA)

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı