KAHİSA'DAN Arslan'a Destek

Kısa adı KAHİSA olan Kırşehir Ahi Sivil Akıl Platformu adına basın açıklaması yapan Kırşehir Ahi Ocağı Derneği Başkanı Faruk Şahin, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan'a yönelik karalama kampanyasına sert tepki gösterdi.

Kırşehir Haberleri 27 Nisan 2017 13:20
KAHİSA'DAN Arslan'a Destek
-A +A

        Kısa adı KAHİSA olan Kırşehir Ahi Sivil Akıl Platformu  adına basın açıklaması yapan Kırşehir Ahi Ocağı Derneği Başkanı Faruk Şahin, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan'a yönelik karalama kampanyasına sert tepki gösterdi.
        Memur-Sen Kırşehir Şubesi'nde düzenlenen ve çok sayıda sendika başkanın katıldığı toplantıda basın açıklaması yapan Kırşehir Ahi Ocağı Derneği Başkanı Faruk Şahin, şu ifadelere yer verdi: "Bu platform bir araya geldiği günden itibaren zulme uğrayan ülkelerdeki gelişmelere tepkisiz kalmamış yine ülkemizdeki, ilimizdeki tüm haksızlıklara karşı üzerine düşeni yapmaya çalışan gönüllü bir topluluktur. Özelde de, içinde yaşadığımız bu şehirle ne varsa derdi olmuştur. Buna da hep devam edecektir.
        Kırşehir’imiz, kültürel alt yapısı ile çok eskilere dayanan kadim bir medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliği sayesinde Anadolu’ya Ahiliği–kardeşliği sivil toplum olarak yaymıştır. Bu gün hâlâ bu mirası kullanıyoruz. Bize düşende bu birikimlerin bir nesle aktarılması, yaşatılmasıdır. 21. Yüzyılda şehrimizin entelektüel birikimini tamda değerlendirmemiz gerekirken bu şehrin önüne hep barikatlar kurulmuş, engeller konulmuş. Daha da ilerisi, bizleri yok sayarcasına 'Sizin şehir olmak hakkınız olamaz, kasabasınız' dendi. Sonra, bir dönemimiz adeta kaybolmuş kadim kültürel, sosyal yaşantımız kesintiye uğramıştır. Bir de 1900-1930 yılları arasında şehrin manevi mimarlarının çocukları da buradan uzaklaştırılmıştır. Şirin Şehir, Gül Şehri ruhsuz, kimliksiz hale dönüştürülmek istenmiştir. Siyasette,  adeta daraltılmış, kısır bir döngü haline getirilmiştir.
        Bütün bu yaşanmışlıkların yanında Kırşehir son 15 yılda bir ivme yakaladı. Kültürü, sanayisi ve insani ilişkileri ile adeta geçmişteki kaybolmuşlukları yeniden toplamaya başladı. Bunu hep birlikte görmekteyiz. Siyasette ise, yeni dengeler, birlikte hareket etme bilinci gelişti. Seçilmiş, atanmış, sivil toplumu 'Bura bizim başka gidecek yerimiz olamaz' demeye başladı. Diğer illerde olmayan bir özelliğimiz de; farklı etnik grupların adeta Türkiye’nin tüm renklerinin bir arada yaşama kültürünü göstermeye  başladı. Geçmişte var olan bu özelliğimizi yeniden kazanmış olduk.
        Siyasette ise, geçmişteki tüm değerlerini yeniden kazanmak adına orta halli bir aileden gelen bir siyasetçi ile tanıştı. Ona projeci vekil, yatırımların peşinde koşan, Bakanlıkları aşındıran, bürokrasiye lokomotif olan gibi güzel sıfatlarla şehir insanının her katmanını kucaklayan biri Milletvekili Mikail Arslan’ı tanıdı.                    Kırşehirli onun bu yönlerinin yanında kültürel alt yapısı ile de sivil toplum kuruluşlarının abi gibi gözükmeyen bir rolle de karşımıza çıktı. Üzerine düşeni iki dönem vekilliğinde gördük. Şehir adeta yeniden her alanda kalkınmaya başladı. Tabii dönemindeki vekillerle birlikte koşturdular. Bir dönem ara verdi. Kırşehirli tekrar ona yetki verdi. O da yeniden kaldığı yerden hatta ara vermeden üstüne tüm tecrübelerini de koyarak soluk almadan başladı. Tüm kurumsal yapılar yeniden canlandı.
        Referandumdan yeni çıkıldı. Orta da bir şey yoktu ki ulusal basın ortaya bir şey attı. Soruyoruz: İki dönem milletvekilliği yapmış birisi, neden şimdi gündeme geldi, siyasi hesaplaşmaları olanlar  acaba bir şey mi duydu? Ulusal basın, vekilin şehir için yaptıklarını neden servis etmez? Bu sorular çoğaltılabilir. Son söz Valimiz Necati Şentürk'ün bir şiiri ile sonlandırmak isteriz.
Ahde izzet, sa’ye hürmet, mana yok
Derde deva ruha sadra şifa yok
Geç kaldın insanlarda vefa yok
Şentürk yeter konuşmaya değmezmiş
        Çalışanın memleketine bir şeyler katmaya, çalışanların yanında olmak adına tüm hemşerilerimizin vekillerimizin yanında olmaya davet ediyoruz."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı