Kahvecioğlu'ndan Çınar'a Özel Marş!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Kahvecioğlu, Çınar Kırşehir Gazetesi'nin başarısını marş ile dile getirdi.

Kırşehir Haberleri 19 Haziran 2018 19:15
Kahvecioğlu'ndan Çınar'a Özel Marş!
-A +A

         Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Kahvecioğlu, Çınar Kırşehir Gazetesi'nin başarısını marş ile dile getirdi. Klasik Türk müziğinde rast makamı ve uşşak makamının buselik "si" perdesiyle oluşmuş bir makam ile hazırlanan "Çınar Gazetesi Kırşehir Çınar" isimli marş sosyal medyada da büyük ilgi gördü.
Kurulduğu günden bugüne kadar Kırşehir halkının ve Kırşehirlilerin yanında olan, Kırşehir'in çıkarlarını her fırsatta savunan, doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla Kırşehir'in de takdirini kazanan Çınar Kırşehir Gazetesi'nin bu başarısı hazırlanan ve bestelenen marş ile katmerlenmiş oldu. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Kahvecioğlu, Dil-Gûşa Musiki Derneği'ne ve Bilkent Üniversitesi Mühendisi Kaya Ulaş'a teşekkür etti.  Kaya Ulaş ise Çınar Gazetesi Çınar Kırşehir isimli marşa ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Kırşehir ilimizin sevilen öğretmenlerinden ve büyüklerinden gazeteci Avşar Cihan hocamızın hakka yürümesinden bir gün öncesinde sözleri Mehmet Kahvecioğlu ait olan ve bana ulaşan şiir üzerinde çalışma fırsatı bulduğum için son derece mutluyum. Marş formunda bestelenen bu anlamlı ve güzel şiirin ve bestesinin yerine ve gönüllere ulaşmasını ümit ediyorum. Yolu açık, dinleyeni, çalıp, söyleyeni çok olsun. Merhum Sayın Avşar Cihan hocamıza Allah' dan Rahmet sevenlerine sabır dileğiyle."
         Kahvecioğlu, marşın bestelenmesinde büyük emeği geçen Kaya Ulaş ve - Gûşa Mûsikî Derneği Başkanı Özlem Karaağaç'a teşekkür ettiği açıklamasında; "Merhum Sayın Avşar Cihan hocamızın zamansız vefatı ile vaveylâmız siven- i gâh' lık arz etmektedir. Çınar Kırşehir Gazetesi'nin ve sevenlerinin secâatı kurumuş, susuz kalmıştır. Mahâbetli, kavm- i necip, yardımsever ve çok çalışkan hocamızın canla, başla çalıştığı çınar gazetesine hocamızdan müsaade alınarak hazırlamaya çalıştığımız marşın hemen akabinde hocamızın vefat haberini almak bizlerin metânetliğini, müşfikânlığını derinden sarsmıştır. Üzmüştür. İzz- i Te' âlâ' dan sayın hocamıza rahmet, yakınlarına sabır dilerim. Sayın Kaya Ulaş Beyin külbe- i gönül dilinden dökülen duygularına sonsuz teşekkür ederken; hep birlikte ilk defa notaya alınan, söze dökülen eserin izhâr- ı sürûr' unda hüzünlük yaşamaktayız. Bu vesile ile bizlerin kederine ortak olan "Dil- Gûşa Mûsikî Derneği" ne ve çok değerli dernek başkanı Sayın Özlem Karaağaç hocamıza da sonsuz teşekkürlerimizi arz ederiz. Hâk-i pâk-i vatan toprağında merhum sayın Avşar Cihan hocamız anısına kabul edilmesini arz ettiğimiz, sayın hocamızın vefaatı ile mücessemliği derin hüzün, derin acı kokan eserin sermedinin kavî olmasını, hoş bû kokmasını, gülşenlik temenni ediyorum. Enbiyâlar diyârına yol alman duâsıyla Mekânın Cennet olsun Avşar Cihan hocam. Seni hiç unutmayacağız" dedi.
         Çınar Gazetesi- Çınar Kırşehir isimli marş video kanallarında da paylaşıma açıldı. Çınar Ailesi olarak başta Mehmet Kahvecioğlu olmak üzere Kaya Ulaş'a ve Özlem Karaağaç'a teşekkür ediyoruz.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı