Kaman'da Organik Yumurta Yetiştiriliyor

Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde (Tarım Lisesi) organik yumurta yetiştiriciliğine başlandı.

Kırşehir Haberleri 28 Mart 2018 09:40
Kaman'da Organik Yumurta Yetiştiriliyor
-A +A

         Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde (Tarım Lisesi) organik yumurta yetiştiriciliğine başlandı.
         Yapılan açıklamada, Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin kendi imkânlarıyla yaptırdığı 50 metre karelik kümeste 200 adet tavuk ile organik yumurta üretimine başladı.
         Okulun hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı uygulama alanı çerçevesinde kendi imkânları ile yaptırdığı kümeste organik yumurta üretimine başlandı. Kırşehir'in ve Kaman'ın ihtiyacı olan organik yumurta yetiştiriciliğine farklı bir boyut katan Tarım Lisesi hem üretimi teşvik etmek hem de öğrenciler için uygulama alanlarını yerinde görerek öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve beceri uyuşmazlıklarının önüne geçmesine katkı sağlamasıyla amacıyla böyle bir proje gerçekleştirdikleri bildirildi.
         Proje kapsamında hem örnek bir kümes olması hem tavuk yetiştirilen alanın fiziki yeterliliği için uygun olması bu projeye öğrencilerin ve öğretmenlerin büyük ilgi göstermesini sağladı. Organik tavuk yumurta üretimi ile hem kaliteli yumurta üretimini sağlamak hem de ekonomik fiyatıyla piyasada dengeyi sağlanması amaçlandığı açıklandı.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Mart%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı