Kaman’da YÖGEP Toplantısı Yapıldı!

YÖGEP kapsamında ilk toplantı Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Şahbaz başkanlığında yapıldı.

Kırşehir Haberleri 30 Kasım 2018 17:30
Kaman’da YÖGEP Toplantısı Yapıldı!
-A +A

         YÖGEP kapsamında ilk toplantı Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Şahbaz başkanlığında yapıldı. Kaman İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Ramazan Kılıç ‘ın açılış konuşmasının ardından ülkemize katkıda bulunan önemli şahsiyetler tanıtıldı.
         Bu toplantıda Kaman İmam-Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Sibel Altay Hazerfan Ahmet Çelebi’nin hayatını ve üstesinden gelemediği merak duygusuyla ilk uçma denemelerini anlattı. Şefika Ballı ise Eşekli Kütüphaneci Mustafa Güleryüz’ün hayatını, 36 Köye eşekle Kitap dağıttığını, 12 köye kütüphane kurduğunu dile getirdi. Ballı, kitabın insan yaşamındaki yerini ve inanmanın başarmak için ön koşul olduğunu Mustafa Güleryüz’ün yaşamından yola çıkarak anlattı. Okul öğretmenlerinden Mevlüt Ateş ise Aliye Izzetbegoviç’in İslamiyet üzerine çalışmalarını, devlet adamlığını ve hapiste geçen zorlu hayatını, Nergis Salman Ali Kuşçu’nun matematik ve astronomi üzerine yapmış olduğu çalışmalarını ve eserlerini, Özlem Bahat El-cezeri’ nin robotiğin kurucu olduğunu, yüzlerce yıl öncesinde bugünün temellerinin atıldığı hakkında bilgi verdi.
         Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi kapsamında Kaman´da okullarını ve ilçelerini temsil etmek üzere öğrenci seçimi yapıldı. Kaman İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Şahbaz ve Okul idaricilerinin katılımıyla Kaman Halk Eğitim Merkezinde yapılan seçimlerde ilkokul,ortaokul ve liselerde  toplam 7 öğrenci Kaman'ı Kırşehir'de temsil etmek üzere aday oldu. Adaylardan Kaman MTAL lisesin´ den Akın Özdemir en çok oyu alarak ilçemizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Akın Özdemir ve 4 aday daha 5 Aralık´ta Kırşehir´de yapılan seçimlerde ilçemizi temsil edecek.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı