“Kaman’a 5 adet su deposu yapılacak” 

   Kaman’da içme suyu altyapısının yenilenmesini öngören proje hayata geçiyor. Kaman’a 177 kilometre şebeke hattı ile 5 adet su deposu yapılacak. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak şunları söyledi:
“İçme Suyu Şebeke Hattı yenileme çalışmaları kapsamında yapılacak olan 5 adet yeni su deposu binasının 1500 metre küplük en büyük olanının Dadaloğlu tepesinde temeli atılarak inşaatine başlandı. Bundan başka 5 tane daha su depomuz olacak. Eski depolardan bir tanesinin de bakım ve onarımını yapacağız.  Şuana kadar 177 kilometrelik su şebeke hattının 25 kilometresini tamamlamış bulunmaktayız. Biliyorsunuz ramazan ayında ve bu pandemiden dolayı, işlerde biraz yavaşlatma olmuştu. Bayramdan sonra hızlanacağız demiştik. İnşallah bundan sonra çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Bilindiği üzere bu çalışmalardan öncede ilçemizde günlük 10-15 tane su patlağı oluyordu. İnşallah bu çalışma bittikten sonra bu sıkıntıdan da kurtulmuş olacağız. İlçemizde hayırlı uğurlu olsun. 
Öte yandan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kamanlılara doğalgaz konusunda bir müjde daha verdi.  Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
2020 yılı doğalgaz alt yapı çalışmalarına bu ay içerisinde inşallah başlayacağız. Çalışma yapılacak mahallelerdeki 130 adet cadde ve sokakta doğalgaz çalışması yapılacak. Hacıpınar Mahallesinde 43, Orta Mahallede 30, Sarıuşağı Mahallesinde 28, Çiftlikli Mahallesinde 17, Gaffar Mahallesinde 11, Ziyarettepe Mahallesinde 1 cadde ve sokakta doğalgaz döşeme çalışmalarını 2020 yılı içerisinde bitirmiş olacağız. Toplamda 130 cadde ve sokakta doğalgaz alt yapı çalışmasını tamamlamış olacağız. “2021 yılının ilk yarısında Kaman’da doğalgaz sorununu halletmiş olacağız.”
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR