Karakaya, Teknik Elemanlarla Buluştu!

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) akademik ve idari personeliyle karşılıklı fikir alışverişi yapmak üzere sık sık bir araya gelen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, fakültelerde gerçekleştirdiği bölüm toplantılarına Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademik personeli ile görüşerek devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 20 Nisan 2018 19:07
Karakaya, Teknik Elemanlarla Buluştu!
-A +A

         Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) akademik ve idari personeliyle karşılıklı fikir alışverişi yapmak üzere sık sık bir araya gelen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, fakültelerde gerçekleştirdiği bölüm toplantılarına Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademik personeli ile görüşerek devam ediyor. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşen toplantıda Rektör Karakaya’ya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özduran eşlik etti.
         Ahi Evran Üniversitesi'nin kalite süreçlerini ve pilot üniversite projelerini akademik personel ile  değerlendiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi'nin gelişerek büyümesi için yapılacak çalışmalara özen gösterilmesini istedi. Yenilikçi, üretken ve değişimlerin öncüsü bir üniversite olmak için durmadan çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, kaliteli ve nitelikli eğitimin üniversitemizin temel hedeflerinden biri olduğunu sözlerine ekledi. Bulunduğu şehirden ve bölgeden başlayarak ülkemize ve dünyaya açılan eğitim kapısı olmak için durmadan çalışmak gerektiğini ifade eden Rektör Karakaya, topluma faydalı, geleceğe katkı sağlayacak bireylerle marka bir üniversite olmak istediklerini vurguladı.
         Ahi Evran Üniversitesi'nin kalitesiyle de adından söz ettirdiğini ve bu konuda diğer üniversitelere her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, araştırmacı ve girişimci yönüyle de Ahi Evran Üniversitesi'nin araştıran, sorgulayan ve projeler üreten bir üniversite olması için akademisyenlerden yeni fikirler beklediğini söyledi. Rektör Karakaya, üniversite yönetimi olarak karşılaşılan sorunlarda çözüme yönelik desteklerle üniversite personelinin yanında olduklarını ve öğretim elemanlarından gelen projelerin değerlendirileceğini vurguladı.
         Toplantı karşılıklı fikir alışverişlerinin yapılması ve öğretim elemanlarının sorularının cevaplanması ile son buldu.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı