Karakaya’dan Milletvekili İlhan’a Ziyaret!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Kırşehir Milletvekili olarak seçilen Dr. Metin İlhan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kırşehir Haberleri 20 Temmuz 2018 19:12
Karakaya’dan Milletvekili İlhan’a Ziyaret!
-A +A

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Kırşehir Milletvekili olarak seçilen Dr. Metin İlhan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleşen ziyarette Rektör Karakaya,  Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan’a yeni  görevinde başarılar diledi.
         Karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette ilimiz ve üniversite için yapılabilecek her türlü iş birliğine açık olduğunu belirten Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Rektör Karakaya’ya ziyaretinden dolayı teşekkür etti.  Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini adına yakışır bir üniversite olarak yoluna devam ettirmek istediklerini anlattı. Pilot üniversite projeleri, kalite süreci, akademik ve fiziki gelişmeler hakkında İlhan'ı bilgilendiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, yapılabilecek iş birlikleri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve başladığı anda TOKİ 1. Etap inşaatlarında eksiklikler olduğunu belirterek bu eksiklikleri hemen tamamladıklarını ve Rektörlük Binası ile Yabancı Diller Yüksekokulu binasını teslim alarak bu binaları faaliyete geçirdiklerini söyledi. Bu süreçte Güzel Sanatlar Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulunun binalarının bulunmadığını, Sağlık Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binalarının sorunlarının olduğunu anlatan Rektör Karakaya, Yabancı Diller Yüksekokulu binasını teslim alarak bu birimlerin sorunlarını çözülerek öğrenci ve personelin daha modern ortamlara taşındığını belirtti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin Ahi Evran Üniversiteli olmaktan gurur duyacakları mekanlar oluşturmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Rektör Karakaya, Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu Binası inşaatının tamamlanarak eğitim öğretime açıldığını vurguladı.      Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini dünya üniversiteleri ile yarışır hale getirecek olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatının da hızla yükseldiğinin bilgisini veren Rektör Karakaya, inşaatın yüzde 66’ya yükseldiğini belirtti. Prof. Dr. Vatan Karakaya, İslami İlimler Fakültesini kurarak öğrenci alımını gerçekleştirdikleri anlatarak İslami İlimler Fakültesi inşaatının yüzde 20 civarında olduğunu ve bu inşaata hayırseverlerin destek vermesini istedi. Ahi Evran Üniversitesi Camisini de ibadete açtıklarını cami inşaatının da yüzde 87 oranında tamamlandığını anlatan Rektör Karakaya, kısa süre içerisinde bu inşaatlarında tamamlanacağını sözlerine ekledi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı