Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Yurdun dört bir yanında etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken Kırşehir Belediyesi, kar yağışının olumsuz etkilerinin vatandaşlara yansımaması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 8 Ocak 2019 14:25
Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
-A +A

           Yurdun dört bir yanında etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken Kırşehir Belediyesi, kar yağışının olumsuz etkilerinin vatandaşlara yansımaması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mücadeleyi Kırşehir Belediyesi Fen işleri ve Temizlik İşleri müdürlükleri ortaklaşa yürütüyor. Üç vardiya halinde çalışan ekipler, şehrin14 mahallesinde başta ana arterler olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı. Kırşehir’de gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile Kırşehir Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışmalarını hızlı ve etkili bir şekilde sürdürüyor.
         Şehirde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gereken tedbirleri alan Kırşehir Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğünden oluşturulan ekipler gece saatlerinde kar yağışının başlamasıyla birlikteyoğun mesai yaptı. Kapanması muhtemel yollara Belediye iş makineleriyle anında müdahale edilirken, tuzlama çalışmalarını da aralıksız sürdü.
Başkan Bahçeci: "Karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecek"
           Vatandaşlar zamanında yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
           Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de yaptığı açıklamada “ Meteorolojiden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda İlimize Salı akşam itibari ile kar yağacağını biliyorduk. Bizde bu nedenle önceden önlemlerimizi aldık ve her an teyakkuzda olan bir ekip oluşturduk. Karın yağması ile birlikte ekiplerimizle gece erken saatlerinde karla mücadele çalışmalarına başladık. Gerekli bölgelerde tuzlama ve yol açma çalışmalarını yaptık. İlk olarak ana yolları,toplu taşıma araçlarının girmesinde sıkıntı yaşanacakbölgelerive rampaları sabah saatlerinde ulaşıma açtık. Daha sonra ekiplerimiz mahalle aralarında da vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak adına çalışmalar yaptı.
Karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Ayrıca Çarşı merkezindeki kaldırımların temizlenmesi içinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince ayrı bir ekip kurarak, yayaların can güvenliğini sağlamış olduk.
Vatandaşlarımızdan kapanan veya buzlanma olan yerlerin Belediyemiz Ak Masa servisinin 214 10 10 numaralı telefonuna bildirmelerini önemle rica ediyorum" dedi

Belediyeden Otopark Problemine Neşter…
        Kırşehir Belediyesi, şehir merkezinde otopark sorununu çözmek amacıyla ilk neşteri vurarak şehrin altı bölgesinde ücretsiz açık otoparkları vatandaşların hizmete sundu.
Kırşehir Belediyesi 630 araçlık açık oto ücretsiz otopark alanını ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunarak oto park problemine ilk neşteri vurdu.
        Trafikteki araç sayısının her geçen gün arttığını belirten Belediye Başkan Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi olarak otopark sorununa köklü çözümler üretmek için açık otopark çalışmalarını yaptıklarını söyledi. Belediye tarafından yürütülen çalışmalarla şehir içi araç trafiğinin rahatlatılması konusunda önemli adımlar atıldığını ifade eden Bahçeci, Belediyeye ve kamuya ait kullanılmayan alanları açık otopark alanı olarak düzenlendiğini ve bu alanların ücretsiz olarak sürücülerin kullanımına sunulduğunu bildirdi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Belediyemiz tarafından yürütülen altyapı ve yenileme çalışmaları kapsamında Belediyemize ve kamuya ait bazı kullanılmayan alanları, açık otopark alanı olarak düzenledik. Açık otopark çalışmaları kapsamında Eski Sanayi alanına 200 araçlık, Eski Kız Meslek Lisesine 100 araçlık, Eski Buğday Pazarı alanına 150 araçlık, Kültür ve Turizm Müdürlüğü arkasına 100 araçlık, Eski Mucur durağına (Selçuk Garajı) 80 araçlık açık otopark alanı oluşturduk. Hemşerilerimiz gönül rahatlığıyla araçlarını ücretsiz olarak park edebilirler. Yaptığımız bu çalışmaları araç sahibi vatandaşlarımız takdirle karşıladı. Bu yöndeki çalışmalarımız artarak devam edecek.
       Ayrıca şuanda inşaatı devam eden Şehiriçi minibüs terminali altında 500 araçlık bir otopark mevcut. Burasının inşaatı devam ediyor. Mevcutta da belediyemize ait 435 araçlık yeraltı otoparkı bulunmakta. Yeni yapılacak projelerin hepsinin altında yeraltı otoparkları var. Yaklaşık bu sayı iki bin.Vatandaşlarımız mevcutları kullansa otopark diye bir problemimiz olmayacak. Yine de bu tarz düzenlemelerle şehirdeki bu problemi çözeceğiz” diye konuştu.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı