Kartalkaya Çekimleri Cumartesi Günü Ekranda!

Dulkadirli Kartalkaya ile birlikte yöremizdeki köylerin da tanıtımı yapılıyor. Dulkadirli köylerini tüm Türkiye ve dünyaya tanıtılacak.

Kırşehir Haberleri 13 Nisan 2018 19:14
Kartalkaya Çekimleri Cumartesi Günü Ekranda!
-A +A

         Anadolu kültürünün ortak bileşkesi olan Merkez'e bağlı Dulkadirli Kartalkaya Köyü'nde çekimler yapan HABERTÜRK Televizyonu, köyün kültürünü anlatacağı programı, Cumartesi günü saat 12.15'de ekranlarında getirecek. Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adalet Kaya, köyün tanıtımı için önemli çalışmalara imza attıklarını açıkladı.
         Başkan Kaya, yaptığı açıklamada, "Köyümüzdeki çekimler 25 Mart'ta yapılmıştı. TRT tanıtımından sonra HABERTÜRK Televizyonu'nu da köyümüze gelerek çekim yaptı. Köyümüzün gelenek ve görenekleri ile kültürel yönü bu programda anlatılacak. Yapılan çekimler, 14 Nisan Cumartesi günü saat 12.15'te ekranlara gelecek. Dernek olarak önemli başarılara imza atıyoruz. Dulkadirli Kartalkaya ile birlikte yöremizdeki köylerin da tanıtımı yapılıyor.  Dulkadirli köylerini tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz" dedi.        
         HABERTÜRK Televizyonu'nda program sunucusu Asuman Kerkez tarafından ekranlara getirilen "Tadında Hikayeler" programı ile ilgili çok güzel çekimlerini yapıldığını belirten Dulkadirli Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adalet Kaya, yaptığı açıklamada, "Derneğimiz, son yıllarda Duldakirli köylerini tanıtmak için çaba göstermektedir. Önce TRT'den şimdi de HABERTÜRK tarafından çekimler yapıldı. Köylülerimiz, tanıtım için seferber olmaktalar. HABERTÜRK ekibi, çekimlerde, yöresel yemeklerimiz ve düğünlerde yapılan yemekler ve özellikle Ramazan ayında özel olarak yapılan yemeklerin tanıtımı ve yapımı uygulamalı olarak tatbiklerini gerçekleştirmektedir. Programı ile ilgili haberler yayınlandıktan sonra her taraftan olumlu dönüşümler alıyoruz. Dulkadirli köyleri gurbetten, köyünden, şehrinden, Avrupa ve Asya'dan izlenecek. Programın çekilmesinde çok büyük katkıları olan özellikle Seyran Gönen, Pakize Maraş, Rukiye Kaya, Nuriye Kaya, Yüksel Kaya, Şükriye Kaya, Keziban Kaya, Hatice Kaya, İkbal Kaya ve adını sayamadığım gönül dostlarımıza katkı ve emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı