KAYA YİNE SAHADA!

“Çalışmak isteyenler için buradayız”

Kırşehir Haberleri 14 Nisan 2018 19:09
KAYA YİNE SAHADA!
-A +A

         Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya ve ekibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam teşvik paketlerini Kırşehir’in önde gelen işletmelerini kapı kapı gezerek anlatıyor.
         Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, Kırşehir'in önde gelen firmalarını ziyaret etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun duyurduğu istihdam teşvik paketlerini anlatmak üzere yapılan ziyaretlerde aynı zamanda işverenlerin sorunlarını konuşarak merhem olmayı amaçlıyor.
         Geçen hafta içinde yapılan ziyaretlerde PETLAS, ÇEMAŞ, GRANİTAŞ, ERASLANLAR, TÜRK TELEKOM, Reina Giyim, Terme Termal Otel, Aslan Kardeşler Gıda gibi Kırşehir için önemli firmalar ziyaret edildi. Ziyaretlerde hem yeni gelen teşvikler, hem de İŞKUR’un hali hazırda devam ettirdiği teşviklerle ilgili bilgiler işverenlerine aktarıldı.
         Kırşehir’in büyük firmaları genel sorunların başında istihdam edilecek personel bulmakta çok zorlandıklarını belirtirken, İl Müdürü Kaya “İş arayan, çalışmak isteyen herkesi İl Müdürlüğümüze davet ediyoruz. Çalışmak isteyen vatandaşlarımızı firmalarımızdan uygun olanlara yönlendireceğiz. Bu büyük firmalarımız çalışan bulmakta zorlanırken vatandaşlarımızı bu işyerlerimize göndermek boynumuzun borcudur. Yeni başlayan İlave İstihdam Teşviki ile Bir Senden Bir Benden İstihdam Teşviki işverenlerimiz tarafından çok olumlu karşılandı” dedi.
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Mart%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı