Kayıp Papağanını Bulana Ödül Verecek!

Kırşehir'de çocuğu gibi baktığı papağanı kaybolan Abdullah Durmuş, papağanını bulup getirene ödül vereceğini söyledi.

Kırşehir Haberleri 6 Ağustos 2018 19:11
Kayıp Papağanını Bulana Ödül Verecek!
-A +A

             24 gün önce Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarı'ndaki evin balkonundan uçarak giden papağanını bulabilmek için şehrin her tarafına el ilanları asan Abdullah Durmuş, papağanın ilk kaybolduğu günlerde üzüntüden uyuyamadığını söyledi. Kendisini papağanı için arayan bazı kişilerin dalga geçtiğini anlatan 55 yaşındaki Durmuş, "Bir yıldır benimle birlikte olan gri renkli, kırmızı kuyruklu jako cinsi papağanım vardı. Bizim için papağan değil bir çocuk gibiydi. Başkaları için bir hayvan olabilir ama benim ve ailem için 3-4 yaşında çocuk gibiydi. Benimle yatar benimle, benim ağzımda beslenirdi. Omzumdan inmezdi. Bizim bir aile ferdimiz gibiydi" dedi.

         Hava aldırmak için çıkarttığı balkondan kaçan papağanı ailesiyle birlikte aradıklarını ama bulamadıklarını belirten Durmuş, "Sabahlara kadar her tarafı aradım. Papağanımla ilgili her bölgeye ilanlar astım. Bulunması için ödül de koydum. Ne arayan, ne soran oldu. Beni arayanlar da beni yanlış yönlendiriyor. Benimle dalga geçiyorlar. Bir ailenin 3-4 yaşında çocuğu kaybolsa ne düşünür, ne yapar? Çocuğu kaybolan aile nasıl tepki verirse benim duygu ve hislerim de aynı, 3-4 yaşında çocuğum kaybolmuş gibi. Kırşehirlilerden yardım bekliyorum. Vicdanen yardımcı olunmasını bekliyorum. Allah rızası için bulunmasını da bekliyorum" diye konuştu.
         Emekli memur olan Abdullah Durmuş, doğuda görev yaptığı sırada kuş beslemeye başladığını ve o günden sonra da gittiği her ilde kuşlarla ilgilendiğini belirtti.
 


Kaynak : İHA

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı