Kaymakam Bilal Basri, Hizmetleri Yerinde İnceledi

Akpınar Kaymakamı Bilal Basri “Şefkat Eli 3 Projesi” kapsamında kimsesiz yardıma muhtaç yaşlılarımıza evde verilen hizmetleri yerinde görmek amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları ile birlikte Akpınar ilçesine bağlı Şirinevler Mahallesi halkından Remziye Kuşdemir’i ziyarette bulundu.

Kırşehir Haberleri 7 Temmuz 2018 19:09
Kaymakam Bilal Basri, Hizmetleri Yerinde İnceledi
-A +A

         Akpınar Kaymakamı Bilal Basri “Şefkat Eli 3 Projesi”  kapsamında kimsesiz yardıma muhtaç yaşlılarımıza evde verilen hizmetleri yerinde görmek amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları ile birlikte Akpınar ilçesine bağlı Şirinevler Mahallesi halkından Remziye Kuşdemir’i ziyarette bulundu.
         Remziye Kuşdemir ile bir süre sohbet eden Akpınar Kaymakamı Bilal Basri, herhangi bir isteği olup olmadığını sordu. Remziye Köşdemir yaptığı konuşmada; " Allah devletimizden razı olsun,  gereken her türlü ihtiyacım gideriliyor, yapılan hizmetlerden çok memnunum" dedi. 
         Proje ile ihtiyaçlarını göremeyen, sağlık sorunlarıyla maddi yoksunluk içinde bulunan vatandaşları kötü yaşam koşullarından kurtarma, daha sıhhi ortamlar sağlayabilmeyi amaçladıklarını anlatan Akpınar Kaymakamı Bilal Basri, "Projemizin amacı yaşlı, kimsesiz, yalnız ve günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan, devlet veya özel firmalar tarafından kurulan huzurevi gibi kurumlara yerleşemeyen veya yerleşmek istemeyen vatandaşların kendi evlerinde ayda bir tüm temizlik işlerini yaptırarak daha kullanışlı ve sağlıklı bir yuvada yaşamalarına kavuşturmaktır Bu proje ile sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi hizmeti istemeyen korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet veriliyor. Sosyal güvencesi olmayan, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan, yardıma muhtaç kişilere de istihdam alanı sağlamak amaçlanıyor. Bu kişiler Halk Eğitim Merkezi'nde veya diğer kurumlarda eğitim görmüş, sertifikalı kursiyerler arasından seçilip yaşlılara evlerinde bakım ve temizlik hizmeti vereceklerdir" dedi.
         Yapılan ikramlardan sonra ziyaret sona erdi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı