Kayseri Şehir Hastanesi Açıldı!

Kırşehir ile birlikte çevre illere hizmet verecek hastanenin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı

Kırşehir Haberleri 7 Mayıs 2018 19:09
Kayseri Şehir Hastanesi Açıldı!
-A +A

         Kırşehir ile birlikte çevre illere de hizmet verecek olan Kayseri Şeker Fabrikası'nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.  Türkiye’nin 5’inci şehir hastanesi olan Kayseri Şehir Hastanesi açılışı için Kayseri’ye gelen Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitinge katıldı ve ardından Kayseri Şehir Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
         Kırşehir'den çok sayıda partilinin bulunduğu açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı.
         Şehir hastanelerinin belediye başkanlığından bu yana hayali olduğunu söyleyen Erdoğan, “Burada yeni bir kampus açıyoruz. Bugüne kadar 4 adet şehir hastanesini hizmete sunduk. İnşallah yılsonuna kadar Ankara, Manisa, Elazığ, Eskişehir şehir hastanelerini de hizmete alacağız. Bu muazzam eserin şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
         Bin 607 yatak kapasitesi ve 467 bin metrekare kapalı alanıyla şu ana kadar açılan şehir hastaneleri arasında en büyüğü olan Kayseri Şehir Hastanesi, 430 milyon Euro'ya mal oldu.
         Kayseri'nin yanı sıra Kırşehir ile birlikte çevredeki illere ve Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki hastalara da hizmet sunacak hastanenin, 14 kat, 4 kule ve çok sayıda yüksek katlı binadan oluştuğu açıklandı.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı